Základní škola a Mateřská škola Osek
Úvod
Tonda Obal na cestách
Wednesday, 12 October 2016

Dne 3. 10. 2016 se v naší škole uskutečnila výstava a program s názvem Tonda Obal na cestách, kterou přijel představit lektor ze společnosti EKO-KOM. Pojízdná výstava byla na téma zpracování a recyklace odpadů a dala dětem odpověď na otázky: „Proč se třídí odpady? Co se třídí? Jak se odpady recyklují?“ Během výstavy si žáci nejen vyslechli výklad lektora, ale zahráli si hru, při které si třídění vyzkoušeli.

 

Celý článek...
 
Muzeum
Wednesday, 12 October 2016

Předškolní děti vyrazily posledního září na návštěvu do muzea Dr. Horáka v Rokycanech. Šly se seznámit s vílou Muzejničkou a skřítkem Muzejníčkem. Zazpívaly jim písničku, řekly básničku a vílu a skřítka si namalovaly. Muzejníčci se na ně těší i v říjnu, kdy dětem představí další část muzea a určitě si pro děti připraví i nějaký malý úkol.

 

 

 
Plavání
Wednesday, 12 October 2016

Třída Myšek začala nový školní rok souvislým dvoutýdenním kursem plavání v rokycanském bazénu. Všechny zúčastněné děti plavání bavilo, zařádily si ve vodě, vyzkoušely si i vířivku. Ty šikovnější chodily do velkého bazénu již od druhé lekce. Ale ani děti, které ještě nebyly s vodou úplně nejlepší kamarádi, si „hlubokou vodu“ vyzkoušely dvakrát. Jen byla škoda, že nemohly vyzkoušet i nový tobogan, který je stále ještě ve výstavbě.

Děkujeme touto cestou i paním lektorkám, které byly na děti velice milé a s úplnými neplavci velice trpělivé. Foto

 
Terezín a Lidice
Monday, 06 June 2016

Ve čtvrtek 26. května 2016 se vydali žáci 8. a 9. třídy na exkurzi do Lidic a Terezína. Jako první na nás čekaly Lidice a to v den před 27. květnem, kdy byl v roce 1942 spáchán atentát na Reinharda Hendricha. Události následující po tomto atentátu dopadly těžce především na obec Lidice. Po pietním území nás provedla paní průvodkyně, nejsilnější zážitek nás asi čekal u pomníku 82 lidických dětí, které skončily mimo jiné také jako oběti heydrichiády. Navštívili jsme také expozici s příznačným názvem a Nevinní byli vinni. Z Lidic jsme vyrazili do Terezína, kde jsme od 14 hodin měli objednanou prohlídku Malé pevnosti, která v období druhé světové války sloužila jako koncentrační tábor. I tam nás čekala spousta dalších informací, které doplnily žákům učivo. Foto 

 
Ředitelské volno
Tuesday, 31 May 2016

Z technických důvodů a časově náročné opravě základní školy je ve dnech 27. – 30. června vyhlášeno ředitelské volno, které se týká žáků základní školy.

 
Nelítostný pravěk
Friday, 08 April 2016

V úterý 5. dubna se žáci 6. třídy vydali do Západočeského muzea v Plzni, aby navštívili expozici Nelítostný pravěk. Vzhledem k tomu, že expozici jsme měli objednanou až od 10, stihli jsme ještě procházku po historickém centru. Zastavili jsme se u sochy Spejbla a Hurvínka, podívali se na Theatrum Mundi i na katedrálu sv. Bartoloměje. V 10 hodin už nás vyzvedla paní průvodkyně a provedla výstavou. Kromě nejnovějších paleontologických poznatků oblasti plzeňské a radnické pánve, ale zároveň i Barrandienu, nás čekala úžasná podívaná v podobě vědecky přesných 3D modelů prehistorických živočichů a tehdejších ekosystémů. Nejvíce nás zaujal mamut, ale také další dravci čtvrtohor jako smilodon nebo pásovec. V druhohorách nás zase nejvíce zaujal Diplodocus v životní velikosti. Foto

 
Jaro už je tu!
Thursday, 31 March 2016

Na komín už přiletěl čáp a ohlásil nám příchod jara. Ještě připravit hnízdo, aby za pár dní mohla přiletět samice.

 
 
Vánoční Anglie
Wednesday, 10 February 2016

Ve dnech 13. – 17. 12. 2015 se žáci naší školy zúčastnili jazykově-vzdělávacího pobytu v Anglii. Jazykový kurz zajišťoval procvičování a rozvoj slovní zásoby, správné výslovnosti, gramatických pravidel, mluvení,  čtení a tvůrčího psaní. Při výuce byly použity především metody komunikativní, dále také názorně – demonstrační i praktické. Žáci si prohlédli  významné památky Londýna - starobylý hrad Tower, kde jsou uloženy korunovační klenoty, Trafalgarské náměstí, jemuž dominuje Nelsonův sloup, Piccadilly Circus s neonovými reklamami i obchodní a zábavní centrum Covent Garden.

Celý článek...
 
Muzeum knihtisku
Wednesday, 09 December 2015

Ve středu 18. listopadu se žáci 7. třídy vydali do Plzně na exkurzi o Muzea knihy a knihtisku.  Expozice představuje Plzeň jako kolébku tisku v Čechách. V roce 1476 zde byla vytištěna první kniha – Statuta Arnošta z Pardubic. Prohlídková trasa byla nejprve zaměřena na začátky knihtisku u nás, seznámila žáky s nejdůležitějšími knihami vytištěnými od druhé poloviny 15. století do první poloviny 16. století v Plzni. Představuje především prvního – neznámého Tiskaře Arnoštových statu, ale i jeho následovníky – Mikuláše Bakaláře, Jana Mantuána Fencla nebo Hanse Pekka. Prohlédnout jsme si mohli  také makety tří prvotisků vytištěných v Plzni.

Celý článek...
 
Seznam sešitů pro žáky ZŠ
Monday, 17 August 2015
Přikládám seznam sešitů pro žáky základní školy. Sešity přineste již 2. 9. 2015 na předepsání předmětů. 
 
Hory - Bublava
Tuesday, 03 March 2015

V neděli 11.1.2015 v 11:00 hod. jsme odjížděli od školy na Bublavu. Jelo s námi Střední odborné učiliště z Jeřabinovy ulice. Cesta byla dobrá. Když jsme dojeli  na místo, tak jsme se ubytovali v Hotelu Horská bouda. Vevnitř to přepych nebyl, ale šlo to. Každý den jsme chodili na svah, někdo s lyžemi a někdo se snowboardem. V úterý si jeden žák 8.třídy hůlkou vyrazil zub. Ve středu odpoledne jsme šly do Německa. Ten den si naše spolužačka Míša vyvrkla kotník.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 Následující > Konec >>

Výsledky 61 - 75 z 87
© 2018 Základní škola a Mateřská škola Osek
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.