Exkurze 8. tříd do Národního muzea

Na středu 17.  dubna byla naplánována exkurze žáků 8. tříd do Národního muzea. Žáci se tak během deseti dní ocitli v Praze podruhé (po návštěvě Vinohradského divadla).

Tentokrát jsme kromě návštěvy muzea využili čas i ke krátké exkurzi po známých pražských památkách – Prašná brána, Obecní dům, Dům u Hybernů, Dům U Černé matky boží, Staroměstské náměstí s orlojem, pomník Mistra Jana Husa, místo popravy 27 českých pánů a nakonec Václavské náměstí zakončené jezdeckou sochou sv. Václava. Do budovy Národního muzea jsme vstoupili v 10:00 spolu s velkým davem, takže první program Poznáváme Pantheon jsme museli o chvilku zkrátit, ale pracovní listy doděláme ve škole při hodinách dějepisu. Dozvěděli jsme se vše o založení muzea i významných osobnostech 19. století, které právě probíráme. Asi nikdo z nás nezapomene, že za zdmi Pantheonu je ukryt mozek Františka Palackého (ne v zrovna pevném stavu, jak řekla paní průvodkyně😊 ). Než začal další program, využili jsme čas k prohlídce ostatních expozic a především kupole, kde jsme měli nádherný výhled na Prahu. Druhý program nás provedl expozicí živočichů, kde jsme viděli vše od bezobratlých po savce. Zvířata jsou zde představena v jejich přirozeném prostředí a pohybu, jedinečné a vzácné exponáty doplňují zbrusu nové modely zvířat včetně žraloka bílého, plejtváka malého nebo největšího modelu krakatice obrovské na světě, který má na délku 17 metrů. Nejznámější je pak kostra plejtváka myšoka, která jako jediná zůstala v muzeu v době jeho dlouhé přestavby.

Datum vložení: 18. 4. 2024 13:17
Datum poslední aktualizace: 18. 4. 2024 13:21