Ukliďme Česko

Před samotnou akcí jsme žáky poučili o bezpečnosti a pověděli si něco o samotném projektu a důvodech akce, poté jsme se se žáky vydali po partách na frekventované i méně frekventované části jak v centru obce (sportoviště, potok), tak cyklostezky z obce.

Naše škola se rozhodla zapojit se do akce: ,,Ukliďme Česko“. Vybrali jsme si samozřejmě naše okolí. Sedmé třídy se proto vydaly v páteční dopoledne 5. 4. na veřejný úklid po Oseku. Jelikož skvěle funguje obecní úklidová četa, nebylo lehké před akcí vytipovat konkrétní oblasti pro sběr, ale nakonec se nám povedlo nějaké poklady odhalit a nasbírat zhruba 30 kilo odpadu, který do přírody úplně nepatří.

Konkrétně jsme vybrali cestu z Oseka do Volduch, kudy žáci jezdí do školy a sportují na bruslích a stezku na Vitinku. Žáci s nadšením sbírali i sebemenší odpadky a místy z houští lovili různá překvapení.

Tříděný odpad jsme po domluvě s panem starostou zlikvidovali v kontejnerech k tomu určeným a směsný odpad, železo a kanystr s nespecifikovaným obsahem dali k likvidaci na obec. Akce byla určitě přínosná minimálně pro aktéry, kteří si uvědomili dopad nepořádnosti nás lidí nejen na přírodu, ale i nás samotné. ….tak opět za rok J

Datum vložení: 7. 4. 2024 10:37
Datum poslední aktualizace: 7. 4. 2024 10:52

Svátek má Robert