Základní škola a Mateřská škola Osek
Úvod
Výlet do Prahy
Wednesday, 15 May 2019
Dne 9. 5. se žáci 6. A vydali poznávat historické jádro naší matičky vlasti. Z Václavského náměstí směřovali k Prašné bráně, Obecnímu domu a pokračovali na Staroměstské náměstí. Zde obdivovali nejen Týnský chrám a nově opravený orloj na Staroměstské radnici, ale i oživlé sochy. Dalším cílem bylo Muzeum Karlova mostu a přístaviště, odkud vyrazili na vyhlídkovou plavbu Čertovkou. Viděli, kde se natáčely Chobotničky z druhého patra, kam stoupla voda při záplavách v roce 2002 i nádherné panorama Hradčan. Při procházce po Karlově mostě sledovali pouliční umělce a dozvěděli se mnoho zajímavého z historie i současnosti Prahy. Své putování zakončili občerstvením v KFC. Domů odjížděli všichni zvesela a plni dojmů. Foto
 
< Předch.   Další >
© 2019 Základní škola a Mateřská škola Osek
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.