Základní škola a Mateřská škola Osek
Úvod
Den Země 2019
Friday, 03 May 2019

Letošní Den Země, jsme v naší škole oslavili netradičně. Škola zůstala prázdná a my jsme vyjeli poznávat přírodu našeho okresu. Šesté třídy vyrazily do lesa, který poznávaly pod vedením odborníka – lesního pedagoga. Žáci určovali stromy, keře a další rostliny. Seznámili se s tím, jak se v lese hospodaří, jak těžká je práce v lese a jaký význam pro Zemi les má. Žáci ostatních tříd se rozdělili na skupiny a vyjeli putovat po naučných stezkách Rokycanska. První skupina zamířila z Oseka na sever, kde se mezi obcemi Přívětice a Skomelno nachází NS Putování s Dubíky, která byla vybudována v roce 2015 na počest Skomelského dubu. Tento strom je víc jak 600 let starý a v anketě Strom roku se v roce 2014 umístil na druhém místě v České republice. Druhá skupina zamířila západním směrem a putovala po NS Kokotské rybníky. Žáci se po trase seznamovali se zajímavostmi polesí Kokotských rybníků a blízkých obcí. Třetí skupina si vyšlápla na Žďár. Při svém putování poznávali studánky. Foto

 
< Předch.   Další >
© 2019 Základní škola a Mateřská škola Osek
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.