Základní škola a Mateřská škola Osek
Úvod arrow Mateřská škola arrow Přednáška o zvířatech v MŠ
Přednáška o zvířatech v MŠ
Friday, 28 April 2017

Začátkem dubna navštívil naší mateřskou školku pan Moulis ze Záchranné stanice živočichů v Rokycanech. Povídal si s dětmi o zvířátkách chovaných doma, jak je důležité vybírat si domácího mazlíčka podle toho, abychom byli schopni se o něho postarat po celou délku jeho života a neodložili jej pak do útulku.

Dále dětem vysvětlil, proč se nemají dotýkat mláďat savců v přírodě. Že pokud někde najdou pelíšek s malými králíčky, nemají si je hladit! Jediná mláďata, kterým můžeme pomoci, jsou ptáci. Ti totiž nemají čich a samice tedy nepozná, že na mládě sáhl člověk.

Na ukázku dětem přivezl ukázat orla skalního, krajtu královskou a sklípkana. Nejodvážlivější děti si hada i pavouka mohli pohladit.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
< Předch.   Další >
© 2019 Základní škola a Mateřská škola Osek
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.