Základní škola a Mateřská škola Osek
Úvod arrow Projekty arrow Jazyk v praxi
Výuka jazyka v praxi
Wednesday, 01 June 2016

 

Registrační číslo

CZ.1.07/1.1.00/56.1111

Název projektu

Výuka jazyka v praxi

Příjemce

Základní škola a Mateřská škola Osek, okres Rokycany, příspěvková organizace

Datum zahájení realizace

1. 7. 2015

Datum ukončení realizace

31. 12. 2015

Finanční podpora 

633 056,00 Kč

 

Hlavní cíle projektu
Hlavním cílem projektu bylo podpořit tyto oblasti:

1.     Čtenářské dílny jako prostředek ke zkvalitnění čtenářství a čtenářské gramotnosti

2.     Zahraniční jazykový kurz pro učitele

3.     Zahraniční jazykově-vzdělávací pobyt žáků 

Výstupy projektu

Čtenářské dílny jako prostředek ke zkvalitnění čtenářství a čtenářské gramotnosti

V rámci této aktivity byly vytvořeny tématické plány pro  6. - 9. ročník na čtenářské dílny. Každý tématický plán obsahuje 10 čtenářských dílen na jeden školní rok. Školní knihovna se rozrostla o 266 titulů nových knih z oblasti sci-fi a fantasy literatury, detektivních příběhů, strašidelných příběhů, dystopie, pověstí, bájí, příběhů pro děti, dobrodružné literatury, chlapecké a dívčí literatury.  

 

Zahraniční jazykový kurz pro učitele

Zahraniční jazykové kurzy proběhly na Maltě pro 6 pedagogů v anglickém jazyce. Dva pedagogové absolvovali metodický kurz pro učitele a čtyři pedagogové absolvovali všeobecný jazykový kurz angličtiny. Kurzy proběhly v období září a října 2015. 

 

 

Zahraniční jazykově-vzdělávací pobyt žáků               

Pobyt žáků proběhl v Londýně v termínu 13. – 17. 12. 2015, ve skupině bylo 15 žáků, zúčastnili se 9 vyučovacích hodin s rodilým mluvčím, ubytováni byli v hostitelských rodinách a prohlédli si památky Londýna – Tower, Trafalgarské náměstí, Piccadilly Circus, Windsor, Westminsterský palác, Buckinghamský palác a další. Pro většinu žáků znamenal tento pobyt příležitost poprvé využít svých znalostí angličtiny při komunikaci v cizí zemi.

 

 
< Předch.   Další >
© 2019 Základní škola a Mateřská škola Osek
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.