Základní škola a Mateřská škola Osek
Úvod
Partnerská škola IGS Bad Salzdetfurth
Friday, 15 February 2013

Po několika letech marného snažení se nám v letošním školním roce podařilo navázat kontakt se zahraniční školou, která by s námi měla zájem spolupracovat. Naše snad budoucí partnerská škola se nachází v Německu, jmenuje se IGS Bad Salzdetfurth podle města, v němž působí.

Pro zájemce přikládáme internetovou adresu: http://www.igs-bad-salzdetfurth.de/Naši žáci si s těmi německými již vyměnili několik dopisů, dokonce se i individuálně zkontaktovali na Facebooku. Před Vánoci jsme si vzájemně poslali vánoční přání, která si němečtí žáci vyvěsili na nástěnkách ve své škole. Následně proběhla výměna třídních fotografií a dalších dopisů. Naši žáci měli z německých psaní velkou radost, i když jim ne vždy zcela rozuměli. Tento problém ale snad díky pravidelnému kontaktu brzy zmizí.

Doufáme, že se nám ve spolupráci s touto školou podaří pokračovat a že třeba jednoho dne dojde i na osobní setkání žáků obou škol, ať už na naší či německé půdě. Především pro české žáky by to znamenalo významný jazykový přínos. Foto

 
< Předch.   Další >
© 2019 Základní škola a Mateřská škola Osek
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.