Základní škola a Mateřská škola Osek
Úvod
CHKO Jeseníky
Monday, 14 May 2012

Ve dnech 2. a 3. května byli žáci 9. třídy naší školy v CHKO Jeseníky. Celý pobyt byl zaměřený na environmentální výchovu.Největším zážitkem pro žáky byla  exkurze v Přečerpávací vodní elektrárně Dlouhé Stráně. V elektrárně se seznámili s naprosto unikátní stavbou a technickým zařízením, které je umístěno v chráněném území a umožňuje získávat energii z obnovitelného zdroje. Při prohlídce objektu, především horní nádrže měli žáci jako na dlani část masívu Hrubý Jeseník a jeho nejvyšší vrchol Praděd. Během exkurze se dostali i do strojovny elektrárny, která je 300 metrů pod zemským povrchem.

Druhý den byli žáci na exkurzi v Papírně ve Velkých Losinách, která je jedinou manufakturou na výrobu ručního papíru v České republice. V Muzeu papíru se seznámili s historií výroby papíru v Čechách i ve světě. Během exkurze také navštívili přímo provoz manufaktury a viděli výrobu papíru "na živo".
Celý pobyt v Olomouckém kraji a v CHKO Jeseníky je součástí projektu „Škola pro život, orientovaná na rozvoj inovativních metod výuky“, který je financován z fondů EU. Foto

 
< Předch.   Další >
© 2019 Základní škola a Mateřská škola Osek
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.