Základní škola a Mateřská škola Osek
Úvod
Mezinárodní titul Ekoškola je náš!!!
Wednesday, 24 June 2009

  Dvouletá usilovná práce Ekotýmu  i žáků naší školy přinesla odměnu v podobě zisku mezinárodního titulu Ekoškola, kterým se můžeme od 24. června 2009 chlubit. Certifikát o získání titulu a vlajku  Ekoškoly  jsme převzali v Senátu Parlamentu ČR na slavnostním vyhlášení.

Patříme tak mezi 71 škol v celé České republice a jsme jednou ze dvou škol v okrese Rokycany, které tento titul mohou užívat.

Titul Ekoškola jsme získali díky naší práci v oblasti environmentální výchovy, kdy jsme svojí konkrétní činností zlepšili vztah žáků ke škole i k jejímu okolí. V rámci tohoto programu uskutečňujeme nejen nákladné opravy ve škole (například výměnu oken), ale provádíme i nízkonákladová opatření, kterými šetříme životní prostředí a snižujeme spotřebu vody a energií.

Ziskem titulu Ekoškola ovšem naše práce nekončí. Titul se uděluje na dva roky a pro jeho obnovení musíme znovu požádat a splnit stanovené podmínky. Už nyní máme dost nápadů, abychom byli úspěšní. Foto

 
< Předch.   Další >
© 2019 Základní škola a Mateřská škola Osek
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.