Menu
ZŠ a MŠ Osek
Základní škola
a Mateřská škola
Osek
okres Rokycany

ŠKOLNÍ VÝLET 7. B – ŠUMAVA, ČERTŮV MLÝN

ŠKOLNÍ VÝLET 7. B – ŠUMAVA, ČERTŮV MLÝN

V pondělí 20. května jsme se nakonec sešli na nádraží o hodinu déle, než jsme měli původně v plánu. Alespoň nás čekala volná místa ve vlaku do Klatov. Vyrazili jsme v půl 9 v počtu 14 žáků.

V Klatovech nás čekala hodina volno, než nám navazoval spoj do Železné Rudy, a tak jsme jí využili ke svačině a hraní několika společných her. Do Rudy nás čekala cesta osobákem a autobusem náhradní dopravy, ale nakonec to mělo výhodu, protože nám autobus zastavil hned u hotelu a nemuseli jsme jít kilometr pěšky. Do hotelu Čertův mlýn jsme dorazili před polednem, pokoje byly připravené, a tak jsme se mohli hned ubytovat. Po vybalení pár věcí jsme vyrazili na obhlídku Železné Rudy, navštívili Kneippovy lázně, kde někteří z nás zchladily nohy. Ve městě jsme si pak koupili nějaké ty dobroty. U hotelu jsme se ještě zkoušeli protáhnout pavučinou a projít minovým polem. K večeři nás čekal přírodní plátek se šťouchaným bramborem. Večer jsme využili možnosti hotelového bazénu a užili si řádění ve vodě. Před večerkou jsme ještě stihli deskové hry, ping pong nebo stolní fotbal.

Den druhý

Probudili jsme se se do pravého šumavského počasí, zataženo a mlha, ale naštěstí se to v průběhu dne vylepšilo a bylo příjemně na výlet. Čekala nás královská snídaně formou švédského stolu.  Na druhý den jsme měli naplánovaný celodenní výšlap na Čertovo jezero. Žáci nasadili hned od začátku rychlé tempo, a tak jsme na jezeře byli velmi brzy. Nakonec jsme se tedy rozhodli zdolat i další jezero ledovcového původu – Černé. Nazpátek jsme se vraceli přes Špičácké sedlo, kde jsme se občerstvili u stánku. Celkem jsme měli za úterý v nohách 12 km s 350 metrovým převýšením. Odpoledne jsme si dali odpočinek u hokeje Česko :  Kanada. K večeři jsme měli buď smažený sýr nebo boloňské špagety. Poslední večer jsme si užili společně v klubovně. Zahráli jsme si nemocnou ZOO, Parlament, petanque s kostkami, Kdo se skrývá za dekou? a nakonec zkusili nakreslit svého spolužáka.

Den třetí

Ráno se neslo ve znamení balení. Počasí se zkazilo už v úterý večer, ale naštěstí postupně přestávalo pršet. Na poslední obhlídku Železné Rudy jsme ale do batohu radši stejně přibalili pláštěnku. Ve městě jsme tentokrát prošli křížovou cestu, obhlídli místní bunkry a navštívili infocentrum s Muzeem Šumavy. Kolem poledne jsme zašli na oběd i pro nějaké dobroty na zpáteční cestu. Nakonec jsme stejně alespoň na chvíli nasadili pláštěnky, když jsme se vraceli zpět do hotelu. Pak už nás čekala jen cesta na autobus směr Nýrsko a potom vlakem zpět do Rokycan. Vrátili jsme se v 16:30, doufám plní nových zážitků.

 

Datum vložení: 26. 5. 2024 18:45
Datum poslední aktualizace: 13. 6. 2024 22:13
Autor: Správce Webu