Menu
ZŠ a MŠ Osek
Základní škola
a Mateřská škola
Osek
okres Rokycany

OVOV - krajské kolo v Tachově

OVOV - krajské kolo v Tachově

Koncem března se žáci naší školy probojovali v soutěži Olympijský víceboj na kraj. Jako obvykle se konalo sportovní klání v Tachově. 24. května jsme dorazili v brzkých ranních hodinách na atletický stadion, kde nastoupilo z 15ti postupujících škol téměř 200 závodníků.

Oproti oblastnímu kolu, kde se soutěžilo v silově-koordinačních disciplínách, nás čekal atletický čtyřboj (60 metrů, dálka, hod krikeťákem, 1000 metrů) a silová disciplína – shyby na šikmé lavici po dobu 2 minut. Za naší školu postoupili A. Diepold z 1. místa, který se v předchozím roce probojoval na republikové finále do Brna, ovšem ze zdravotních důvodů nemohl na závod nastoupit, dále D. Houdek, S. Šmíd, Š. Špelina, V. Němeček, E. Baslová, B. Kratochvílová a S. Veselá.

Počasí se hned po příjezdu rozhodlo komplikovat průběh soutěže a žáci museli plnit všechny disciplíny za nepříjemného deště. ,,Nejsme z cukru“, jak sami říkali a odhodlaně se postavili na značky. Na kraji byla již silná konkurence a probojovat se do první desítky, každý ve své kategorii, stálo veliké úsilí. Nejlépe si vedla Barča Kratochvílová, která přivezla stříbrnou medaili. Na 9. místě se umístila Sofča Veselá a Eliška Baslová skončila na 17. místě. Z kluků se nejlépe umístil David Houdek, který si celou soutěž držel medailové pozice i přes naražená žebra, ale po vytrvalostním běhu skončil celkově o pár bodů na 4. místě. Starší chlapci měli nejpočetnější konkurenci a Štěpán Špelina vybojoval 12. a Sebastian Šmíd 25. místo. Děkujeme žákům za skvělou reprezentaci.

Na podrobné výsledky se můžete podívat na odkaze níže https://www.olympijskyviceboj.cz/data/ovovContest/region/file/vysledky-souboj-o-region-plzensky-24.5.2024-komplet.pdf

A fotogalerie ze závodního dne zde: https://www.olympijskyviceboj.cz/multimedia/regionalni-kolo-tachov-2024

Datum vložení: 26. 5. 2024 18:25
Datum poslední aktualizace: 26. 5. 2024 18:35
Autor: Správce Webu