Menu
ZŠ a MŠ Osek
Základní škola
a Mateřská škola
Osek
okres Rokycany

Exkurze do Západočeského muzea v Plzni

Exkurze do Západočeského muzea v Plzni

V pátek 24. listopadu se žáci 6. třídy vydali do Západočeského muzea v Plzni, aby navštívili expozici Pravěk Plzeňského kraje. Od 10:00 na nás čekala paní průvodkyně i s doprovodným programem.

Nejprve jsme si na časové ose vymezili jednotlivá historická období a poté se zaměřili na doby v pravěku. Následovalo zařazování událostí i artefaktů k době kamenné, bronzové a železné. Žáci si vyzkoušeli mletí obilí různými způsoby, mohli rozeznávat materiály na haptické tabuli. Na konci paní průvodkyně rozdala pracovní listy a žáci v expozici hledali odpovědi na zadané otázky. Mohli si prohlédnout také artefakty, o kterých v hodinách dějepisu slyšeli jako například bronzový meč a štít, vochovskou venuši, keramické nádoby i germánské spony. Během více než hodinové návštěvy muzea šesťáci ukázali, že si z hodin dějepisu přeci jen nejdůležitější informace zapamatovali a po návštěvě si třeba odnesou informací a zážitků ještě víc.

Datum vložení: 27. 11. 2023 11:10
Datum poslední aktualizace: 27. 11. 2023 11:21
Autor: Správce Webu