Menu
ZŠ a MŠ Osek
Základní škola
a Mateřská škola
Osek
okres Rokycany

Ekodepon 7. třídy

Ekodepon 7. třídy

V rámci oslav Dne země byli žáci 7. tříd vysláni na exkurzi do společnosti EKODEPON, která se zabývá tříděním a likvidací odpadu. Do Černošína, kde se společnost nachází náš čekala hodinu a čtvrt dlouhá cesta autobusem.

Ve výukové místnosti nás přivítal pan průvodce a nejprve nám řekl definici odpadu a poté, jak s ním správně nakládat, zejména z hlediska třídění. Následně nám ukázal možnosti dalšího využití, jak vytříděných plastů, papírů, kartonů, ale také pneumatik. Po pauze na svačinu nás čekala prohlídka areálu, kde jsme viděli reálné provozy, ve kterých se s odpady nakládá. Vzhledem ke špatnému počasí jsme museli pobyt venku trochu urychlit. Doufáme, že si žáci z exkurze, ale také ze zapojení do akce Ukliďme Česko vzali ponaučení, že je potřeba o odpadech správně uvažovat.

Datum vložení: 24. 4. 2024 9:12
Datum poslední aktualizace: 24. 4. 2024 9:14
Autor: Správce Webu

Základní škola

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Svátek

Svátek má Monika

Státní svátky a významné dny na dnešek:

  • Světový den kulturního rozvoje

Zítra má svátek Emil