Úvod arrow Mateřská škola arrow Zima v mateřské škole
Zima v mateřské škole
Tuesday, 06 March 2018

Pomalu se k nám přibližuje jaro, tak jsme se společně ohlédli za zimou.

V mateřské škole se i v zimě děje pořád spousta zajímavých akcí. Mezi ty, které se každoročně opakují, patří lampionový průvod s rodiči zakončený zpíváním koled pod stromkem u obecního úřadu, zdobení stromečku pro zvířátka a vystoupení na vánočním koncertu. Ani letos tomu nebylo jinak. K procházce s lampionkem nám začal padat i sníh. Vycházka do Průhonu s batůžky plnými jedlých dárečků pro zvířátka se obzvlášť vydařila, protože jsme si užili krásné ladovské zimy.

Opravdová zima se ale před netrpělivě očekávanými Vánocemi nepředvedla. Přesto jsme při nadílce u stromečku v každé třídě viděli rozzářené oči dětí a nadšení z nových hraček.

Ani v lednu zima neukázala co umí. Využili jsme každé příležitosti a i z toho mála sněhu co napadlo, jsme se radovali a dokonce i tvořili.

Na začátku ledna nás navštívilo loutkové divadlo, ve kterém nám Honzík a Mařenka ukázali, kterak se v zimě chránit před nachlazením a jak zahnat babu chřipku. To se nám ovšem úplně nepodařilo…

Berušky v únoru navštívili knihovnu, Myšky se byly podívat v Základní škole ulice Míru, kde si vyzkoušely „Školu nanečisto“. Děti byly moc šikovné a za odměnu dostaly vysvědčení.

Každý měsíc nás také navštěvuje ve všech třídách paní Martina Skočilová s keramickou hlínou a děti si užívají tvořeníčka. Mají radost z toho, co pěkného dovedou svými ručičkami vykouzlit.

Vydali jsme se společně z pohádky do pohádky, povídali si o zimní olympiádě a sportech a zažili tak spoustu hezky strávených dopolední.

Na konci ledna nás navštívilo divadlo Dráček s Pekelnou pohádkou plnou písní a veselých melodií.

Teď už všichni netrpělivě vyhlížíme jarní sluníčko a těšíme se na další školková dobrodružství. Foto