Základní škola a Mateřská škola Osek
Úvod
Český ráj
Wednesday, 24 September 2014

Příchod do nové školy nemohl být lepší, začali jsme školní rok stejně netradičně, jako sedmáci a osmáci – výletem. 15. září jsme zamířili do CHKO Český ráj. První zastávka byla v Prachovských skalách. Nádherné vyhlídky a úzké soutěsky byly opravdovým rájem. Vše jsme doslova proběhli a ani jsme se nezadýchali. Paní učitelky pro nás ovšem připravily odpolední překvapení – cestu po naučné stezce Pod Zvičinou nedaleko obce Dolní Brusnice. Během stezky jsme se seznámili s pověstmi z této oblasti.

Druhý den dopoledne jsme zamířili do ZOO Dvůr Králové nad Labem. Ve spolupráci se zoolektorem jsme prošli expozici šelem a po vyplnění pracovních listů jsme poznávali i ostatní zvířata. Největším zážitkem byla ovšem jízda safaribusem v části Safari, kde jsme pozorovali africké kopytníky.

Na závěr celého pobytu jsme navštívili zámek Dětenice a zahrady v jeho okolí. Celý pobyt byl pro nás nádherným a nezapomenutelným zážitkem, teď už sedíme zase v lavicích, ale myšlenkami jsme ještě v Českém ráji. Celý tento výlet byl podpořen finančními prostředky z projektu „Rozvoj klíčových kompetencí prostřednictvím aplikace moderních ICT. Foto

 
< Předch.   Další >
© 2019 Základní škola a Mateřská škola Osek
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.