ZŠ a MŠ Osek
okres Rokycany

Za zábavnou naučnou hrou o EU do Plzně

Za zábavnou  naučnou hrou o EU do Plzně

Obě třídy osmého ročníku zavítaly v úterý 19. prosince do Plzně. Cílem bylo dozvědět se co nejvíce o Evropské unii. Program připravilo Eurocentrum Plzeň a jednalo se o krátkou
přednášku o EU jako uvedení do tématu a následné kolektivní plnění 12 úkolů ve skupinkách.

Žáci museli spolupracovat a využívat všechny své dovednosti a znalosti. Úkoly však byly nejen znalostní, ale také kreativní, početní, logické, umělecké, dokonce i pantomimické. Za každý splněný úkol získávaly skupinky indicie, které jim nakonec umožnily dešifrovat tajnou zprávu, kdo bude příštím prezidentem EU. Hra žáky bavila, a tak čas utekl velmi rychle. Nejrychlejší úspěšná skupinka nakonec vyhrála odměnu.

A když už jsme byli v Plzni v čase předvánočním, nemohli jsme vynechat vánoční trhy na náměstí. Výlet jsme si všichni nejen užili, ale také se mnohé zábavnou formou naučili.

Datum vložení: 1. 1. 2024 16:19
Datum poslední aktualizace: 1. 1. 2024 16:23