Menu
ZŠ a MŠ Osek
Základní škola
a Mateřská škola
Osek
okres Rokycany

WILDNISCAMP 8. TŘÍDY

WILDNISCAMP 8. TŘÍDY

V pondělí 11. září se žáci 8. tříd vydali do Wildniscampu pod Falkenštajnem, což je vzdělávací zařízení Národního parku Bavorský les se zaměřením na životní prostředí.

Cesta z Oseka probíhala hladce, a tak jsme již v půl 11 byli v cíli. Čekala nás obhlídka kempu a tematických chatiček a poté oběd v podobě houbovky a bavorských vdolečků. Odpoledne byl zahájen boj o chatičky, největší zájem byl o stromovou, kde se spalo v sítích. Krásná ale byla i luční chatka, vodní chatka, hvězda, lesní a stromová chatka. Po ubytování nás čekal program s našimi průvodci Martinou, Wolfgangem a Louisou. Zjistili jsme, jak těžké bylo dostat se před rokem 1989 přes hranice, poznali jsme typické živočichy pro Bavorský les - vydru, bobra a rysa a zahráli si hru Where is my globe? Po večeři jsme využili společenskou místnost a zahráli si hru Parlament. V úterý jsme se vydatně nasnídali, udělali si svačinu a vyrazili na celodenní túru na Malý a Velký Falkenštajn. Čekalo nás celkem 14 km a více než 600 metrů převýšení. Na Velký Falkenštejn jsme se ale nakonec všichni doplazili a čekal nás nejen nádherný výhled, ale i odměna v místní restauraci. Cestou jsme se dozvěděli zase něco víc o národním parku Bavorský les. Středeční den se k nám přidala průvodkyně Christina, kreslili jsme a pantomimou ztvárňovali zážitky z úterního výletu. Zahráli jsme si hru na Veverky a moc se líbila i hra Kakání do latríny. Odpoledne děti strávily v menších skupinách se svým průvodcem. Čtvrteční dopoledne bylo věnované tvořivým činnostem. Kluci stavěli přístřešek ze dřeva, holky kreslily komiks o vlkovi a třetí skupina zarapovala na téma květiny. Odpoledne jsme se vydali do Haus zur Wildnis, cestou jsme si zahráli na Rysy a srnky a nakonec se nám poštěstilo a viděli jsme i opravdového rysa. V Domě divočiny jsme shlédli 3D film a v temné místnosti pozorovali i poslouchali noční přírodu. Nejvíc ale samozřejmě lákal obchod se suvenýry a občerstvení. Po návratu jsme se rychle navečeřeli a čekala nás ještě noční procházka. Pro mnohé byl zážitek už i jít po tmě bez čelovek, vyslechli jsme si nádherný indiánský příběh a absolvovali stezku odvahy. V pátek nás čekalo už jen velké balení a reflexe týdnu stráveného ve Wildniscampu. Všichni jsme se shodli, že to byl příjemně strávený týden, ve kterém jsme se mnoho naučili a odvážíme si spousty zážitků.

Datum vložení: 22. 9. 2023 16:11
Datum poslední aktualizace: 22. 9. 2023 16:15
Autor: Správce Webu

Základní škola

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Svátek

Svátek má Ilja

Státní svátky a významné dny na dnešek:

  • Den lízátek

Zítra má svátek Vítězslav