Lyžařský výcvikový kurz Zadov 2023

Žáci osmé a deváté třídy se na přelomu ledna a února vydali na lyžařský výcvikový kurz na Zadov.

Naše počáteční obavy, že budeme lyžovat na blátě, se naštěstí nenaplnily, což ukázala již nedělní cesta autobusem do zamrzlé slunečné krajiny. Pravdou je, že v neděli jsme viděli sluníčko naposledy, ale během našeho pobytu napadlo dobrých půl metru sněhu. Výcvik jsme zahájili již nedělní dopoledne na kopci nad hotelem Churáňov. Začátečníci se naučili základy lyžování, sjezdařský postoj, jízdu v pluhu a zastavení. Ostatní se pomalu rozjížděli, abychom je mohli zařadit do lyžařských družstev.

Během dalších čtyř dnů se začátečníci pomalu zdokonalovali, v pondělí již dokázali všichni vyjet a sjet dolů sjezdovku na Kobyle. Ostatní trénovali jak paralelní oblouk, tak i carving. K nácviku carvingového oblouku nám posloužily také snowblady. Nejen, že jsme se díky nim naučili dostat lyže na hrany, ale také jsme si užili spoustu legrace (jízda ve vláčku, točení o 360°, jízda pozpátku).

Úterní odpoledne jsme využili nuceného volna k návštěvě místní cukrárny a procházce po okolí. Abychom úplně nezaháleli, dali jsme si závody družstev v transportu raněného a mozkové závity nám potrápila kimova hra. Po večeři jsme si pak užili večerního lyžování.

Středeční den se nesl ve znamení závodu ve slalomu. Každý si vyzkoušel projet závodní trať dvakrát, večer jsme vyhlásili výsledky a nejlepší závodníci byli náležitě oceněni. Během celého výcviku byli žáci rozděleni do družstev a sbírali body v různých soutěžích a úkolech.  Ve středu večer jsme tak vyhlásili i výsledky tohoto klání. Poté jsme si zahráli Tipni si a vše zakončili hrou na Eskymáky, kdy si každé družstvo muselo navléknout svého Eskymáka do co nejvíc vrstev oblečení.

Část čtvrtečního dopoledne jsme strávili balením a úklidem pokojů. Dostali jsme se i na svah, kde jsme zúročili to, co jsme se během výcviku naučili, a užili si poslední lyžovačky. Za odměnu si pak většina koupila trdlo nebo nějakou jinou dobrotu v bufetu.  Kolem třetí hodiny jsme vyjeli směr Osek a cesta to byla, vzhledem k hustému sněžení, celkem dobrodružná. Naštěstí jsme ale dojeli všichni v pořádku a celí, jedinou ztrátou za celý kurz byly jedny hůlky, které skončily na čtyři kusy.

Datum vložení: 12. 2. 2023 19:46
Datum poslední aktualizace: 4. 4. 2023 16:30