Menu
ZŠ a MŠ Osek
Základní škola
a Mateřská škola
Osek
okres Rokycany

Anglie 2023

Anglie 2023

poznávací zájezd do Anglie

Ve dnech 7. – 12. 5. 2023 se žáci naší školy vydali na poznávací zájezd do Anglie. Dlouhou cestu autobusem vystřídalo kouzlo ranní atmosféry Londýna, kdy si všichni prohlíželi nejkrásnější místa – most Tower Bridge, pevnost Tower, kde jsou uloženy korunovační klenoty, Katedrálu sv. Pavla, Monument – památník velkého londýnského požáru z r. 1666 a další. A proč jsme se do Anglie vůbec vydali? No přece, abychom si procvičili angličtinu v praxi, a tak jsme vyrazili nakupovat na slavnou Oxford Street. Mnozí překvapili nejen nákupem suvenýrů, ale i novými modely ve svém šatníku. Unaveni a plni dojmů jsme se večer ubytovali v rodinách v Cardiffu.

Druhý den jsme navštívili rodný dům a muzeum Williama Shakespeara ve Stradfordu nad Avonou a kouzelný středověký hrad Warwick. V podvečer nás čekalo univerzitní město Oxford, aby si ti nejlepší ošlapali místa, kde třeba jednou budou studovat. Ostatní rozhodně nepřišli zkrátka a poznávali místa spojená s Harry Potterem a jeho kumpány z Bradavic.

Další den nás okouzlilo malebné centrum Salisbury a gotická katedrála s nejvyšší věží v Anglii i lázeňské město Bath. Velmi působivé bylo rovněž prehistorické kultovní místo Stonhenge. Mnozí si stále kladli otázku: „A jak se tam ty kameny dostaly?“

Poslední den jsme si celý užili prohlídkou Londýna – Big Ben s Westminsterským palácem - sídlo parlamentu Spojeného království, dále Westminsterské opatství, kde před několika dny probíhala korunovace krále Karla III. Slavnostní atmosféra na nás dýchla i hudbou gard a pohledem na Buckinghamský palác, sídlo panovníka. Příjemnou procházkou jsme prošli Kensingtonské zahrady a parky. Zážitky doplnila prohlídka Londýna z výšky 135 metrů na London Eye. Zažili jsme také podvečerní atmosféru Trafalgarského náměstí, jemuž dominuje Nelsonův sloup. Došli na náměstí Leicester Square a Piccadilly Circus, a také cestou obdivovali pouliční umělce. Večer jsme zakončili občerstvením a návštěvou čínské čtvrti. Všichni po pořádné večeři a procházce usedli do autobusu a cestu Anglií i Eurotunelem prospali. Doma pak žáci vyprávěli zážitky z výletu a hostitelských rodin ve Walesu.

Datum vložení: 24. 5. 2023 15:36
Datum poslední aktualizace: 24. 5. 2023 15:39
Autor: Správce Webu