Přihlašování a odhlašování stravy nově od 4. 9. 2023

Vážení rodiče,

od nového školního roku máme změnu v odhlašování / přihlašování stravy.

Veškerá zodpovědnost za odhlašování obědů je na straně zákonných zástupců strávníků, proto prosím dbejte na to, aby odhlašování z Vaší strany probíhalo skutečně v jídelně, nikoliv u učitelů, zejména tedy u MŠ.

Všichni strávníci jsou na daný měsíc přihlášeni. Odhlášení a přihlášení stravy si v průběhu školního roku řídí rodič/strávník sám těmito způsoby:

Přihlašování a odhlašování stravy se provádí den předem a to nejpozději do 14:00 hod předchozího dne.

Jestliže máte dítě v mateřské škole, je nutné si hlídat i odpolední svačiny. Pokud tedy víte, že bude Vaše dítě chodit po obědě, pak musíte den předem odhlásit i odpolední svačinu. Neodhlášení svačiny neznamená, že ji dítě dostane s sebou! Lze mít odpolední svačiny odhlášeny na celý měsíc, případně trvale (info předejte opět do jídelny), pak je ale opět na Vás, abyste si ohlídali, že dítě skutečně půjde po obědě, protože s ním nebude počítáno na odpolední svačinu.

Pokud má dítě odhlášený oběd a chcete ho přesto dát do MŠ, tak to není možné. Každé dítě v MŠ má ze zákona povinnost se stravovat, to znamená, že bez přihlášené stravy nemůže paní učitelka Vaše dítě do MŠ přijmout.

Nově je možnost ohlašovat stravu i o víkendu a to nejpozději do pondělí do 7:00 hodin.

Nestihne-li rodič odhlásit dítě ze stravy den předem do 14:00 hodin (případně do pondělí 7:00 hodin) na následující stravný den, má možnost první den nepřítomnosti dítěte přihlášenou stravu odebrat do čistého jídlonosiče v době od 11:00 – 11:30 hodin. Informaci o tom, že si oběd vyzvednete, je nutné sdělit ráno do 8:00 v jídelně. Pokud Vám čas výdeje nevyhovuje, je možné nechat ráno do 8:00 hod. podepsaný jídlonosič v bedně vedle dveří do jídelny. Oběd Vám bude nabrán a vracen zpět do bedny, kde si ho můžete vyzvednout, nejdříve však v 11:00 hod. Pokud pro oběd přijdete po druhé hodině, tak se v některých dnech může stát, že jídlonosič bude mimo bednu a bedna bude zamčená. Je to z důvodu, že jsou v bedně přepravky pro pekaře.

Prosím, dbejte, aby byly jídlonosiče skutečně čisté. Pokud dostaneme špinavé jídlonosiče, nebude do nich strava nabrána.

Upozorňujeme, že jídlo slouží k okamžité spotřebě! Za neodebranou nebo neodhlášenou stravu se finanční náhrada neposkytuje.

Placení stravného formou inkasa:

Do 20. dne v měsíci, kdy započalo stravování, je nutno dodat vedoucí ŠJ souhlas s inkasní platbou vystavený konkrétní pobočkou Vaší banky, ve kterém uvedete číslo účtu naší školy u Komerční banky 78-3643400247/0100 a jako variabilní symbol, pro identifikaci platby, uvedete pořadové číslo svého dítěte, které Vám přidělí ŠJ.

Pokud se třikrát za sebou nepovede odečíst z Vašeho účtu platbu, bude zrušeno placení stravného formou inkasa.

Jakoukoliv změnu účtu je nutné oznámit!

Placení stravného převodem z účtu:

Platbu proveďte dle pokynů, které obdržíte na email uvedený na přihlášce ke stravování. Email obdržíte vždy následující měsíc, po měsíci, kdy se strávník stravoval.

Neprovádějte platby v jiných částkách, než kterou budete mít v emailu. Stejně tak neplatně nic předem.

Pokud je Vaše dítě u nás prvním rokem, tak se mu do první platby započte záloha na stravné.

Ukončení stravování je nutné oznámit písemně vedoucí školní jídelny.

strava.cz

Svátek má Vojtěch

• Světový den knihy a autorských práv

Zítra má svátek Jiří