Vzdělávání pedagogů

Finanční podpora

file icoPlakát A3.pdf

Hlavní cíle projektu

Cílem projektu je personální posílení našeho týmu o chůvu v mateřské škole, školního asistenta v základní škole, podpora vzdělávání pedagogů a rozvoj klíčových kompetencí žáků formou volnočasových aktivit.

1) Personální podpora

Školní asistent – personální podpora ZŠ

Cílem je podpořit zejména žáky ohrožené školním neúspěchem. Podpora je v rozsahu 0,5 úvazku.

Chůva – personální podpora MŠ

Chůva v mateřské škole pomáhá s péčí o dvouleté děti, a to zejména v oblasti sebeobsluhy dítěte, zajištění bezpečnosti a individuálních potřeb dítěte. Podpora je v rozsahu 0,5 úvazku.

2) Vzdělávání pedagogických pracovníků

Vzdělávání pedagogických pracovníků MŠ v rozsahu 16 hodin

Cílem je podpořit profesní růst pedagogických pracovníků v oblasti čtenářské pregramotnosti a matematické pregramotnosti. Vzdělávání se zúčastní 5 pedagogických pracovníků.

Specifika práce s dvouletými dětmi v MŠ

Cílem je podpořit pedagogy prostřednictvím vzdělávacího programu DVPP zaměřeného na osobnostně sociální rozvoj dvouletých dětí v mateřské škole. Pedagog absolvuje  akreditovaný  vzdělávací program DVPP v celkovém minimálním rozsahu 24 hodin. Vzdělávání se zúčastní 5 pedagogických pracovníků.

Sdílení zkušeností pedagogů z různých škol prostřednictvím vzájemných návštěv

Cílem je podpořit pedagogy mateřské školy ve zvyšování kvality jejich každodenní práce při vzdělávání a výchově dětí, a to prostřednictvím vzájemné výměny zkušeností mezi pedagogy z různých škol v rámci ČR. Vzdělávání se zúčastní 2 pedagogičtí pracovníci.

Prevence logopedických vad a problémů komunikačních schopností u dětí v MŠ

Cílem šablony je rozšířit prostřednictvím absolvování vzdělávacího programu DVPP síť logopedických asistentů v řadách předškolních pedagogů v mateřských školách, a tím podpořit přirozený vývoj řeči dětí a plošné posílit prevenci častých logopedických vad či poruch řeči předškolních dětí. Vzdělávání se zúčastní 1 pedagogický pracovník.

Individualizace vzdělávání v MŠ

Cílem je posílit kompetence předškolních pedagogů v individualizaci vzdělávání dětí v mateřské škole prostřednictvím absolvování vzdělávacího programu DVPP zaměřeného na prohloubení znalostí a dovedností pedagogů k vedení dětského portfolia a v metodách/programech zaměřených na vnitřní diferenciaci a individualizaci ve vzdělávání předškolních dětí. Vzdělávání se zúčastní 1 pedagogický pracovník.

Vzdělávání pedagogických pracovníků ZŠ v rozsahu 32 hodin

Cílem je podpořit profesní růst pedagogických pracovníků v oblasti inkluze. Vzdělávání se zúčastní 5 pedagogických pracovníků.

Tandemová výuka na ZŠ

Cílem je prohloubit spolupráci pedagogických pracovníků základních škol v oblasti podpory společného vzdělávání, rozvoje základních gramotností a rozvoje klíčových kompetencí. Cyklus je  tvořen 10 hodinami výuky. Tandemové výuky se zúčastní 6 pedagogických pracovníků.

3) Rozvoj klíčových kompetencí žáků formou volnočasových aktivit

Klub zábavné logiky a deskových her

Cílem aktivity je rozvoj logického a strategického myšlení žáků. Takto získané znalosti, dovednosti a kompetence se také promítají i do povinné složky vzdělávání žáka. Ve školním roce 2017/2018 bude realizováno 16 schůzek v délce trvání 90 minut.

Doučování žáků ZŠ ohrožených školním neúspěchem

Cílem aktivity je podpořit žáky ohrožené školním neúspěchem prostřednictvím doučování. Doučování probíhá v rozsahu 16 hodin jedenkrát týdne 60 minut.