Den řemesel a vánoční jarmark

Zveřejněno: 19. 12. 2022, zapsal: Irena Lepešková, přečteno: 145x

Byli jsme osloveni, zda by žáci z naší školy nechtěli prodávat své výrobky na předvánočním setkání na Oseku. Museli jsme se tedy pustit do práce a uspořádat Den řemesel. Ten se konal v úterý 6.prosince. Žáci byli rozděleni do menších skupin a během dne si mohli vytvořit dva vánoční výrobky. Největší zájem byl o pečení cukroví a zdobení perníčku. Dále jsme vyráběli vánoční věnce i stromečky, šili ozdoby, dekorovali květináče, vytvořili krásné zápichy i vánoční hvězdu. Z kartonu jsme si zkusili složit krabičku na dárky, ze skleněných lahví jsme vyrobili krásné andělíčky. Žáci se do toho pustili s vervou a podařilo se vytvořit mnoho krásných výrobků. V pátek 9. prosince jsme je nanosili na obecní úřad a žáci si zkusili, jak těžké je ocenit svoji vlastní práci. Že se jim výrobky opravdu povedly, jsme poznali již po chvíli, protože zájem o jejich nákup byl obrovský. Máme velkou radost, že se práce podařila, a děkujeme všem žákům i pedagogům za skvělý přístup a pomoc.