Národní park Bavorský les

Zveřejněno: 16. 11. 2022, zapsal: Irena Lepešková, přečteno: 41x

V týdnu od 7. do 11. listopadu byli žáci VIII. třídy v NP Bavorský les. Čas trávili ve Wildnis campu pod Falkensteinem, což je vzdělávací zařízení Národního parku Bavorský les. Celé centrum je zaměřené na životní prostředí. Žáci pod vedením německých lektorů trávili většinu času venku, poznávali okolní přírodu a učili se, jak se v ní chovat. Ve Wildnis campu jsou rozmístěné chatky s různými motivy – luční, stromová, vodní, sluneční – v nich žáci spali. Ve středu 9. 11. podnikli výstup na horu Falkenstein, která má 1 315 m a všichni to zvládli. V rámci programu také navštívili naši partnerskou školu ve Zwiselu, kterou si prohlédli a zúčastnili se společně s německými žáky části výuky. V pátek 11. 11.  jsme se všichni unavení, ale plni zážitků, vrátili domů.