ZOO Praha 7.B

Zveřejněno: 11. 10. 2022, zapsal: Irena Lepešková, přečteno: 121x

Sedmáci si přáli výlet do pražské zoologické zahrady, a protože právě ZOO je ideálním místem pro bádání a poznávání živočichů různých krajin, vyrazili jsme hned na začátku školního roku. Cesta vlakem, metrem i autobusem velmi rychle utekla a my se záhy ocitli mezi tučňáky, lachtany, plameňáky, gaviály, prošli jsme se výběhem lemurů a také klokanů, kterým jsme takhle blízko byli poprvé v životě. Během výukového programu „Lovec a kořist“ jsme ve skupinkách prozkoumali širokou škálu zbraní predátorů, ale i jejich kořistí a přesvědčili se, že koloběh živin v přírodě může fungovat jen za přítomnosti obou – lovce i kořisti. Dozvěděli jsme se také spoustu zajímavostí a informací ze zákulisí ZOO. Poté jsme se vydali přes Indonéskou džungli až k Údolí slonů, Africkému domu a teprve týden otevřené rezervaci Dja s gorilami a guerézami. Prošli jsme napříč kontinenty, zažili jsme na vlastní kůži tropické deštné lesy, savany, pouště, stepi a další. Nahlédli jsme do světa plazů, ptáků i savců a plní zážitků vyrazili odpoledne zase domů.