Konstantinovy Lázně

Zveřejněno: 29. 6. 2022, zapsal: Irena Lepešková, přečteno: 210x

Dne 20.6.2022 vyrazila třída 6.A na výlet do kempu La Rocca v Konstantinových Lázních. Sraz v Rokycanech na nádraží byl ve veselém duchu do té doby, než přišlo ohromné krupobití. Výlet se zdál v ohrožení, ale vlak přijel a v Plzni po bouřce nebyly ani stopy. Další výzva nás čekala v boji o místo ve vlaku, která dopadla dobře pro všechny žáky čekající na nádraží na stejný vlak. Cesta vlakem utekla a  už jsme se přesouvali do kempu. V kempu jsme se ubytovali v chatkách, dívčí chatka se všem líbila nejvíce. Zázemí kempu bylo moc pěkné, bazén, hřiště na basketbal, volejbal a tenis, vše jsme první den využili. Trochu zklamání byl oběd, protože koprovou omáčku nejí úplně všichni. Po obědě jsme si odpočinuli a vydali jsme se na první poznávací okruh Hradišťský vrch, procházka se nám úplně nevydařila, tak jsme se raději vrátili do Konstantinových  Lázní na zmrzlinu a zpět do kempu. Bazén, hřiště a odpočinek, to se nám líbilo. Po večeři jsme se šli projít a do večerky jsme hráli společenské hry.

Druhý den jsme se po snídani loučili s kempem a vydali jsme se na další poznávací okruh. V plánu byl dlouhý okruh, ale vzhledem k puchýřům a velkému teplu jsme se vydali do nedalekého lomu, kde jsme strávili příjemnou hodinku, ač jen svlažením. Cestou zpět jsme se občerstvili ve městě a hurá na vlak. Cesta v teplu a v dusnu byla dlouhá, ale vše jsme zvládli na jedničku. Ve vlaku jsme hodnotili zážitky, nejvíce se nám líbilo prostředí kempu, pochutnali jsme si na zmrzlině a ledové tříšti, jídlo v kempu a zmatenou navigaci hodnotíme méně kladně.  Žáci si výlet užili a těší na další společné zážitky.