Týden v divočině

Zveřejněno: 18. 5. 2022, zapsal: Irena Lepešková, přečteno: 255x

Na přelomu března a dubna letošního roku se vydali žáci 8. třídy na týdenní pobyt v Německu nazvaný Týden v divočině. Akce se zúčastnilo celkem 16 žáků, které doprovázeli 3 pedagogičtí pracovníci.

Akce začala v pondělí 28. března odjezdem v 8:00 od školy autobusem. Po příjezdu do areálu Wildniscampu proběhla prohlídka kempu. Žákům byly předvedeny jednotlivé chatky, ze kterých si následně mohli vybrat, kde budou spát. Každá chatka byla v něčem originální – umístění, tvar chatky. Dále jsme byli provedeni hlavní budovou a okolím kempu. Během prvního dne proběhlo i několik seznamovacích her k zapamatování jmen žáků a instruktorů.

Následující den jsme vystoupali na Malý a Velký Falkenstein. Nejprve jsme putovali jako jedna parta, která se po výšlapu na Malý Falkenstein rozdělila na dvě. Část pokračovala až na vrcholek Velkého Falkensteinu a druhá část se vrátila zpět do kempu.

Ve středu byl program v režii žáků, kteří si sami vymýšleli, co budou dělat. Někteří se pustili do stavby příbytků pro zvířata, jiní tvořili miniatury chatek, ve kterých jsme byli ubytováni, část se pustila do skládání básní.

Čtvrtek byl věnován návštěvě nedalekého areálu, ve kterém se nacházely výběhy vlků a rysů, kteří se zde ve volné přírodě pohybují. Navštívili jsme zde i centrum, kde jsme mohli vidět všechna zvířata žijící v parku.

Páteční ráno proběhl úklid chatek a rozloučení s personálem Wildniscampu.

Po celý týden nám byly k dispozici naše 2 průvodkyně Svenja a Sabine s překladatelkou Martinou. Během tohoto týdne jsme dostali spoustu informací o fungování Národního parku Bavorský les. Dostávali jsme instruktáž, jak správně třídit odpad. Zjistili jsme, že i bez masa se dá týden vydržet, a hlavně jsme mohli procvičit jazyky, které se ve škole učíme. Jako bonus beru, že se nám vrátila nová 8. třída, která umí fungovat jako jeden tým.

 

Michal Veleta

(třídní učitel 8. třídy)