Rezort Březová 6.B

Zveřejněno: 6. 5. 2022, zapsal: Irena Lepešková, přečteno: 273x

Žáci 6. B odjeli koncem dubna na školní výlet do největšího zážitkového parku v ČR - Resortu Březová. Brzký ranní odjezd i dlouhou cestu vlakem zvládli žáci na jedničku. Následoval ještě kratičký přesun autobusem a v Březové už na nás čekal oběd a nabitý program. Během tří dnů všichni překonávali své vlastní limity od rána až do pozdního večera. Pobyt byl zahájen projížďkou na koních a řáděním na vzduchové trampolíně. Následovala jízda na raftech, boj s měkčenými zbraněmi i strašidelná noční bojovka v lese, na jejímž konci čekala na každého odvážlivce sladká odměna.

Druhý den započal na lezecké stěně a pokračoval vysokolanovým centrem, paintballem, Jákobovým žebříkem a nelze opomenout free fall, čili skok z výšky cca 15 metrů na laně. Odhodlání skočit bylo veliké a díky psychické podpoře spolužáků, kteří každému skok odpočítávali, drtivá většina z věže opravdu skočila, někteří dokonce vícekrát. Do večerních hodin jsme stihli ještě bungee run – přetahování ve dvojicích na gumolaně a za tmy diskotéka a strašidelný Karlštejn. Tam ze sebe žáci ve skupinkách museli vydat opravdu vše, nejprve bylo nutné překonat množství překážek ve výškách zakončené točitým tobogánem a poté žáci pokořili svůj strach v interaktivní věži plné ďasů a bubáků, aby se nakonec pomocí indicií dostali k bohaté královské pokladnici.

Poslední den žáci absolvovali nízká lana, která sice byla těsně nad zemí, přesto fyzicky velmi náročná a celou akci zakončily bungee-trampolíny, při obou aktivitách se žáci jistili navzájem. Poslední oběd a na rozloučenou ještě jedna aktivita, a to další lanové centrum s překážkami a tobogánem, tentokrát bez úvazku se záchytnými sítěmi, do kterých žáci nejednou spadli. Cestou zpět jsme všichni zase nabírali síly a na nádraží se rozloučili týmovým pokřikem. Počasí nám přálo (ani jednou nepršelo) a my všichni zjistili, že dokážeme až neuvěřitelné věci, když si navzájem pomáháme a podporujeme se.