Lyžařský výcvikový kurz Zadov

Zveřejněno: 6. 5. 2022, zapsal: Irena Lepešková, přečteno: 267x

Po dvou letech ovlivněných covidem se konečně podařilo uspořádat lyžařský výcvik. Ačkoliv obvykle na kurz vyráží žáci sedmých a osmých tříd, v letošním roce vyrazilo 21 deváťáků. Všichni se sešli v neděli v půl 10 před školou, kde naložili lyže, snowboardy i ostatní zavazadla do autobusu a vyrazili směr Zadov. Dorazili jsme chvíli po poledni, dali si oběd ještě z domova a prošli se k lyžařskému areálu Kobyla, abychom obhlédli sněhové podmínky a koupili skipasy. Po krátké procházce už byly připravené pokoje, a tak jsme se mohli v hotelu Churáňov ubytovat. K odpolednímu rozřazování do výkonnostních družstev jsme využili jen menší areál U Hořejšů, který je přímo nad hotelem. Od pondělí jsme již začali s řádným výcvikem ve třech družstvech. Čtyři začátečníci se seznamovali se sjezdařským postojem, přenášením váhy, jízdou v pluhu ale i jízdou na lanovce. Ostatní pak zdokonalovali své lyžařské dovednosti jak v paralelním oblouku, tak i v carvingu. K nácviku carvingového oblouku nám také posloužili snowblady. Nejen, že jsme se díky nim naučili dostat lyže na hrany, ale také jsme si užili spoustu legrace.

Středeční třetí kritický den slouží tradičně k odpočinku od lyží, ale ani tak jsme nezaháleli a vyrazili na procházku a nakonec soutěžili po družstvech v kimově hře, škrtačce čísel nebo transportu raněných. Večer šli zájemci na lyžovačku a ostatní se bavili deskovými hrami.

 

Čtvrteční den se nesl ve znamení závodu ve slalomu. Sněhové podmínky už nebyli úplně nejideálnější, ale i tak se všem podařilo dojet zdárně do cíle a večer na ně čekali medaile i ceny.

 

Večerní program lyžařského kurzu jsme trávili ve společenské místnosti, kde nás čekali přednášky o bezpečnosti na sjezdovce, ale i nejčastějších zraněních a první pomoci. Jeden večer jsme se odměnili pouštěním filmu, další hráli deskové hry a sbírali body do družstev. Poslední večer se pak nesl ve znamení zábavy. Nejprve mělo každé družstvo navléct svého Eskymáka do co největšího počtu kusů oblečení, pak si připravilo pantomimu na téma sport a kreslili se pohádky. Vše završila hra mačkaná. Následovalo vyhlášení výsledků ze slalomu i soutěže družstev.

 

Páteční ráno bylo věnováno balení, ale vydali jsme se ještě také na Kobylu naposledy si zalyžovat a pochytat pár slunečních paprsků. Po obědě na nás již čekal autobus, který nás opět odvezl zpátky na Osek.