Třída Sluníček od září do Vánoc

Zveřejněno: 15. 2. 2022, zapsal: Veronika Svobodová, přečteno: 390x

Ve třídě Sluníček jsme se naučili pravidelně vítat uvítací básní: "Dobré ráno, dobrý den, …" s pohlazením kamaráda. Určovali jsme, jaké je venku počasí a pomalu se učíme dny v týdnu pomocí šipky, kterou děti denně posunují. Zpívali jsme za doprovodu rytmických nástrojků, děti měly možnost dramatizovat pohádky v kostýmech a mnoho pohádek nás doprovázelo během uplynulého období. Musíme děti pochválit, jak brzy si osvojily stravovací návyky. 

U obecního úřadu jsme nakoupili dobroty pro ptáčky (abychom je mohli pozorovat na krmítku) a snažíme se vést děti k tomu, aby v zimním období pomáhaly zvířátkům. Též jsme zvěři sbírali denně spadané kaštany, které jsme jim před Vánoci nesli ke krmelci společně s dalšími dobrotami, které dětem maminky připravily do batůžku.

Pravidelně každý měsíc naši školku navštěvovala lektorka z volnočasového centra, se kterou jsme tvořili výrobky z keramiky. Navštívila nás divadla a dokonce jsme i vyrazili autobusem do divadla Alfa v Plzni.

Nejkrásnější byl však čas Vánoc. Tímto děkuji rodičům, kteří donesli do adventních sáčků nejen sladkosti, ale i drobné dárečky a zpestřili tak dětem čekání na Ježíška. Společně jsme si nazdobili vánoční stromeček. Ukázali jsme dětem, jak se rozkrajuje na Vánoce jablíčko, pouštějí se lodičky a při svačinkách a obědech nás doprovázely vánoční písně.