Adaptační den 6. A

Zveřejněno: 23. 11. 2021, zapsal: Irena Lepešková, přečteno: 374x

Dne 10. 9. 2021 se uskutečnil adaptační den třídy 6. A. Ráno jsme se sešli ve třídě, seznámili se s programem, dali jsme dohromady pravidla naší třídy, která se budou týkat nejen této akce, ale nezapomeneme na ně ani během školního roku. Poté jsme se přesunuli na nedaleký Kamýk, následovala rozcvička spojená s krásným výhledem do okolí. Po ní se zasedlo do kruhu, jednotlivě jsme se představili a sdělili si pocity z nové třídy a školy. Řekli jsme si, co se nám líbí, co nás trápí a co od nové školy očekáváme. Po svačině začal  blok her, zábava nastala už při hledání papírků se jmény žáků z naší třídy. Nohy se nám zahřály při hře, během které je místo po pravé ruce prázdné, nejvíc jsme se nasmáli u pantomimy. Při poslední hře tohoto bloku byl náš úkol představit ostatním spolužáka ze získaných informací. Po svačině jsme se přesunuli do parku a začal blok her, které vymysleli sami žáci. Proběhli jsme se při hře na schovávanou, zapotili se při hře cukr, káva, limonáda, hledali jsme schované předměty, zahráli si počítačové hry bez počítače a snažili jsme se vyfotit fotografii z těl, která měla dát dohromady 6. A. Protažení na závěr bylo ve znamení tance a uvolnění. Den se povedl. Byla jsem ráda za usměvavé, spolupracující a komunikativní žáky. 

Mgr. Andrea Stašková (třídní učitelka)