Plzeňské podzemí

Zveřejněno: 14. 10. 2020, zapsal: Irena Lepešková, přečteno: 753x
Plzeňské podzemí 1

V pondělí 5. října se vydali žáci 7. třídy prozkoumat Plzeň z jiné perspektivy a zamířili do historického podzemí. Zde nejprve vyslechli bezpečnostní pokyny, nasadili si helmy (jak se později ukázalo – velmi potřebné) a následovali paní průvodkyni do uliček a místností podzemí. Dozvěděli se, jaký účel vlastně podzemí mělo i pár těch legend, které se k podzemním chodbám pojí.

Když se dostali opět na denní světlo, čekal je výukový program, který je provedl každodenním životem běžného středověkého člověka. Plnili různé úkoly, které jim odkryly, jak to bylo například s hygienou, co lidé ve středověku jedli, jaká řemesla vykonávali, ale i čím se bavili, takže i naši žáci třeba soutěžili, komu se vydrží déle točit káča.

Každý si tedy v programu našel něco, co ho zajímalo, a po nákupech v suvenýrech Pivovarského muzea odjížděli domů všichni spokojeni.