Adaptační kurz 6. třída

Zveřejněno: 16. 12. 2019, zapsal: Irena Lepešková, přečteno: 121x
Adaptační kurz 6. třída 11

Aby se nám lépe začínalo a abychom měli šanci se poznat trochu neformálněji, vydali jsme se na tzv. adaptační kurz.

Dne 11. září jsme se sešli v kempu ATC Veselý Habr a ubytovali jsme se v chatkách. Hned poté následovalo spíše sportovnější dopoledne, kdy jsme utužovali kolektiv při kolektivních hrách. Nejvíce adrenalinovou činností byl pro žáky úkol, kdy si zahráli na tajné agenty a měli se dostat skrz síť mezi stromy. Háček byl v tom, že museli využít všechny otvory sítě alespoň jednou a zároveň se sítě nedotknout. Jak brzy zjistili, bylo při tom třeba vzájemné spolupráce. Nakonec se ale vše zdařilo a mohli jsme jít obědvat. Po obědě jsme se zabavili aktivitami, díky kterým jsme se lépe poznali. Najít někoho, kdo má doma psa, bylo snadné, ovšem zjistit, kdo si píše deník, pravidelně čte nebo má více jak jednoho sourozence, už bylo těžší. Ke konci odpoledne se konal táborák, opekli jsme si k večeři špekáčky a zazpívali i nějaké písničky.

Jelikož v noci nebylo žádné velké teplo, zahřáli jsme se druhý den ráno nejen šálkem teplého čaje, ale i dalšími sportovními aktivitami. Nakonec nás čekal ještě oběd na rozloučenou a rozjeli jsme se zpět domů. Dalo by se říci, že jsme se poznali nejen mezi sebou, ale objevili něco nového i sami v sobě, třeba že umíme být týmovými hráči a dokážeme projevit i kus odvahy.