Divadlo Plzeň - Plzeňský pověsti

Zveřejněno: 23. 7. 2019, zapsal: Irena Lepešková, přečteno: 957x
Divadlo Plzeň - Plzeňský pověsti1 Divadlo Plzeň - Plzeňský pověsti2

Proč pro štěstí hladíme právě toho jednoho andělíčka na bráně u kostela sv. Bartoloměje? Kdo se procházel po náměstí bez hlavy? Jak je možné, že mlynářka najednou tak rychle zbohatla? A co se to stalo s tou dívkou.. odnesl ji opravdu vodník a udělal z ní svou ženu? Na všechny tyto otázky se 25. června rozhodla 7. třída najít odpovědi. Proto se žáci vypravili vlakem do Plzně, nejprve se prošli po centru, aby se seznámili s některými z míst, ke kterým se vážou pověsti, a pak na Malé scéně DJKT zhlédli představení s názvem Plzeňský pověsti. Zde se herci rozhodli pro interaktivnější formu představení a částečně zapojovali diváky do hry. Každopádně to bylo nejen zábavné, ale i poučné. Cestou zpátky na nádraží se žáci zchladili točenou zmrzlinou, kterou si v horkém počasí zasloužili.