OVOV

Dne 26. března se naše škola opět jako každoročně zapojila do soutěže Odznaku všestrannosti olympijských vítězů. Dlouhá léta byla pořádající školou ZŠ Radnice, kde žáci neměli tak silnou konkurenci.

Nyní se po mnoha letech přesunul boj do Rokycan na ZŠ Jižní předměstí, kde díky dobré dostupnosti narostl mnohonásobně počet konkurenčních škol. Na dvě stě žáků soutěžilo ve čtyřech disciplínách, trojskoku z místa, hodu medicinbalem vzad, skákání přes švihadlo po dobu dvou minut čtyřmi různými styly jdoucími po sobě a sedů – lehů po dobu dvou minut. Hlavním cílem je všestranný rozvoj žáků, navazování nových přátelství a duch fair play.

Za naši školu soutěžila dvě smíšená družstva ve složení družstvo A: K. Nováková, E. Baslová, A. Sommrová, D. Dobenčáková, D. Houdek, J. Milfort, J. Jeziak a S. Šmíd a družstvo B: B. Kratochvílová, S. Benešová, M. Horešovská, A.D. Kotalíková, T. Svoboda, D. Lukeš, Š. Špelina, S. Šmíd. V letošním roce na kraj družstva nepostoupila, ale obsadila krásné 4. a 5. místo. V jednotlivcích se za dívky umístily nejlépe B. Kratochvílová na 1. místě – postupuje na kraj, S. Veselá a E. Baslová na 3. místě, každá ve své kategorii. Krásná místa obsadily D. Dobenčáková(8.m.), V. Hetflajšová a M. Horešovská(9.m), K. Nováková a S. Benešová(10.m.). Dále se účastnily T. Tománková(11), A. Bohuslavová(13), B. Blechová(14), A. Sommrová(15), A.D.Kotalíková(18), A. Kubalíková(19).

Chlapci postupují do Tachova na regionální soutěž z 1. a 2. místa. A. Diepold (1.m.) zopakoval svůj úspěch z minulého roku, kdy se probojoval dokonce na republikové finále do Brna. Jako další postupující jsou Š. Špelina a D. Houdek (2.m.). V závěsu za Štěpánem s minimálním rozdílem 23 bodů se umístil na 3. místě Sebastian Šmíd, pěkně se umístili (každý ve své kategorii) na 6. místě J. Jeziak, D. Lukeš, J Milfort, V. Jindřich(8.m.), J. Paum a D. Lukeš(10.m.), J. Pflégr(12.m), D. Imrišek a J. Terela(13.m.), M. Lokaj (14.m.), A. Wolff(18.m.), J. Vejvoda(20.m.) a T. Dobrev(26.m.).

Celý soutěžní půlden byl velice náročný, konkurence veliká, ale i díky disciplinovanosti všech soutěžících vše klaplo a zvládli jsme vše bez úrazů. V letošním zápolení se zapojilo i družstvo učitelů jako motivace a pobavení pro žáky, legrace musí být :-D

Z mého pohledu všichni účastníci naší školy bojovali na maximum a vyždímali ze sebe, co šlo. Nejmladší ročníky jsme vzali na ,,oťukání“ do příštího roku, ale bylo i veliké překvapení u Barči Kratochvílové v podobě přímého postupu na kraj (trochu jsem s tím tedy počítalaJ)

V samotném závěru na žáky čekala vědomostní soutěž. V týmech odpovídali na online kvíz Kahoot z oblasti sportu a olympiád.

Krajské kolo se koná 24. 5. v Tachově. Budeme všem našim postupujícím držet palce!

Odkaz na fotogalerii:   https://www.olympijskyviceboj.cz/multimedia/oblastni-kolo-rokycany

Datum vložení: 7. 4. 2024 10:12
Datum poslední aktualizace: 7. 4. 2024 10:35

Svátek má Robert