Základní škola a Mateřská škola Osek
Úvod
Partnerská škola IGS Bad Salzdetfurth
Friday, 15 February 2013

Po několika letech marného snažení se nám v letošním školním roce podařilo navázat kontakt se zahraniční školou, která by s námi měla zájem spolupracovat. Naše snad budoucí partnerská škola se nachází v Německu, jmenuje se IGS Bad Salzdetfurth podle města, v němž působí.

Celý článek...
 
Přestavba kuchyně
Wednesday, 03 October 2012

Během prázdnin se prostory školní kuchyně proměnily k nepoznání.  Stavební úpravy a nové vybavení kuchyně stálo přes dva miliony. Největší částku uhradila obec, 650 tisíc korun přispěl kraj z dotace Program stabilizace a obnova vesnice a z fondu na havarijní opravy. Nové vybavení včetně moderního přístroje konvektomatu usnadní kuchařkám práci. Kuchařky zaškolil profesionální kuchař, který má zkušenosti z kuchařských soutěží i ze zahraničí. Doufejme, že nám bude všech chutnat. foto

 
Machův mlýn
Monday, 11 June 2012

Ve dnech 21. – 23. 5. 2012 se žáci VIII. třídy naší školy  účastnili  pobytu v rekreačním zařízení Machův mlýn. Celý pobyt byl  podpořen z finančních prostředků na projekt esf „Škola pro život orientovaná na rozvoj inovativních metod výuky“ a byl zaměřen a environmentální výchovu. Během pobytu se žáci zaměřili na jediné téma - „VODA“, se kterou se „potkávali“ během cesty, výuky i exkurze.

Celý článek...
 
CHKO Jeseníky
Monday, 14 May 2012

Ve dnech 2. a 3. května byli žáci 9. třídy naší školy v CHKO Jeseníky. Celý pobyt byl zaměřený na environmentální výchovu.Největším zážitkem pro žáky byla  exkurze v Přečerpávací vodní elektrárně Dlouhé Stráně. V elektrárně se seznámili s naprosto unikátní stavbou a technickým zařízením, které je umístěno v chráněném území a umožňuje získávat energii z obnovitelného zdroje. Při prohlídce objektu, především horní nádrže měli žáci jako na dlani část masívu Hrubý Jeseník a jeho nejvyšší vrchol Praděd. Během exkurze se dostali i do strojovny elektrárny, která je 300 metrů pod zemským povrchem.

Celý článek...
 
Projekt ZAPojte se!
Friday, 11 May 2012

Naše základní škola Osek vyhrála grantovou výzvu pro školy zapojené v mezinárodním programu Ekoškola „ZAPojte se!“. Výzvu vyhlásilo sdružení Tereza a Provident Financial, s.r.o. Žáci šesté a sedmé třídy se zabývali problémem, jak ušetřit více vody. Měřili odkapávající vodu ze starých kohoutků, navrhovali nové pákové baterie a počítali úsporu vody za rok. Vedle toho byly připravené i vedlejší aktivity tématicky  zaměřené – enkaustika, videoukázka a práce s textem v anglickém jazyce. Celý den sledovala práci žáků představitelka sdružení Tereza Petra Šimonová. Na závěr předal zástupce firmy  Provident ředitelce šek na 14. 000 Kč, které se využijí na výměnu vodovodních baterií. Foto

 
Čtení pomáhá
Monday, 13 June 2011

 Naše škola se zapojila do projektu „Čtení pomáhá“. Cílem projektu je podpořit čtení žáků a ještě pomoci druhým. Odborná porota včele se známým hercem Zdeňkem Svěrákem vybrala seznam knih pro žáky. Po přečtení knihy a zodpovězení otázek, získá žák 50 Kč. Tuhle odměnu si nemůže žák vyzvednout v hotovosti, může ji však věnovat někomu, kdo čeká na  pomoc.

Celý článek...
 
Velké stěhování
Thursday, 14 April 2011

Během výuky přírodopisu jsme vyrazili na pozorování čápa bílého. Neměli jsme to daleko, protože tento velký opeřenec se každoročně uhnízdí na komíně naší školy. V letošním roce se ovšem musel přestěhovat. Škola měnila systém vytápění a tím začala opět po letech používat komín, na kterém měl čáp svoje obydlí. Pracovníci obecního úřadu vytvořili konstrukci, na kterou hnízdo přestěhovali.

Celý článek...
 
Mezinárodní titul Ekoškola je náš!!!
Wednesday, 24 June 2009

  Dvouletá usilovná práce Ekotýmu  i žáků naší školy přinesla odměnu v podobě zisku mezinárodního titulu Ekoškola, kterým se můžeme od 24. června 2009 chlubit. Certifikát o získání titulu a vlajku  Ekoškoly  jsme převzali v Senátu Parlamentu ČR na slavnostním vyhlášení.

Celý článek...
 
Dotace na EVVO
Monday, 08 June 2009

Naše škola získala jako jediná v Plzeňském kraji dotaci z rozvojového programu Podpora environmentálního vzdělávání výchovy a osvěty ve školách v roce 2009. Hlavním cílem projektu je podpořit vzdělávání průřezového tématu environmentální výchova, které umožňuje sledovat a uvědomovat si vztahy mezi člověkem a prostředím. více

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 136 - 144 z 144
© 2019 Základní škola a Mateřská škola Osek
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.