Základní škola a Mateřská škola Osek
Úvod
Den řemesel
Monday, 12 January 2015

Předvánoční čas má svou nezaměnitelnou atmosféru, nezaměnitelný půvab. Je to doba, kdy se vracíme více než jindy k tradicím a zvykům. Doba přemýšlení, čím potěšíme a překvapíme členy své rodiny, své přátele. Den řemesel, který byl uspořádán v naší škole, mnohým žákům přemýšlení o vhodném dárku ulehčil. Mohli si vyrobit vlastníma rukama netradiční dárek. Den řemesel se konal 16. prosince. Všichni žáci se rozdělili do šesti dílen a pod vedením zkušených vedoucích se naučili různým činnostem.

Celý článek...
 
Český ráj
Wednesday, 24 September 2014

Příchod do nové školy nemohl být lepší, začali jsme školní rok stejně netradičně, jako sedmáci a osmáci – výletem. 15. září jsme zamířili do CHKO Český ráj. První zastávka byla v Prachovských skalách. Nádherné vyhlídky a úzké soutěsky byly opravdovým rájem. Vše jsme doslova proběhli a ani jsme se nezadýchali. Paní učitelky pro nás ovšem připravily odpolední překvapení – cestu po naučné stezce Pod Zvičinou nedaleko obce Dolní Brusnice. Během stezky jsme se seznámili s pověstmi z této oblasti.

Celý článek...
 
Krkonoše
Wednesday, 24 September 2014

Letošní začátek školního roku byl pro nás - žáky VII. a VIII. třídy naší školy velmi netradiční. Po úvodním týdnu, kdy jsme si sdělovali zážitky z letních prázdnin jsme vyrazili  vstříc zážitkům novým. Dne 8. září jsme zamířili do Horních Míseček v Krkonošském národním parku. První zastávkou byla Správa KRNAP ve Vrchlabí, kde jsem vyslechli přednášku na téma „Zajímavosti v KRNAP“ a jelikož tu většina z nás byla poprvé, tak díky nově nabytým informacím se naše „těšení“ na horské tůry, ještě zvýšilo.

Celý článek...
 
Sledování čápů on-line
Monday, 19 May 2014

V rámci projektu „Rozvoj klíčových kompetencí prostřednictvím aplikace moderních ICT“, jsme na komín nainstalovali webovou kameru. Projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a rozpočtem České republiky. V rámci školní sítě je záznam přenášen živě plynule. Pro veřejnost jsou snímky automaticky aktualizována po jedné minutě. Život na komíně můžete sledovat  zde.

 

 

 

PODPOŘTE ČÁPY NA ROKYCANSKU - POŠLETE SMS

jednorázově
odesláním dárcovské sms zprávy ve tvaru DMS ZVIREVNOUZI ROKYCANY na telefonní číslo 87777
/ cena 1 sms je 30,- Kč, příjemce obdrží 27,- Kč /
roční podporou
odesláním dárcovské sms zprávy ve tvaru DMS ROK ZVIREVNOUZI ROKYCANY na telefonní číslo 87777
/ každý měsíc Vám bude automaticky odečtena částka 30,- Kč /

 
Pro žáky ZŠ
Thursday, 11 July 2013

Pro žáky základní školy nabízíme ke stáhnutí seznam sešitů pro 6.- 9. ročník zde.

 
Jsme i nadále "eko"
Friday, 21 June 2013

Uplynuly již dva roky od chvíle, kdy naše škola poprvé obhájila titul Ekoškola. A protože náš Ekotým pod vedením paní učitelky Judlové nadále pilně pracoval a nenechal se uchlácholit tímto úspěchem, podařilo se nám v tomto roce titul opět obhájit. Svůj podíl na tom samozřejmě má i mateřská škola, tým naší školní jídelny a paní ředitelka Irena Lepešková. Po provedeném auditu se Sdružení Tereza shodlo na tom, že si titul opět zasloužíme a můžeme se pro něj vydat na slavnostní vyhlášení do Prahy.

Celý článek...
 
Partnerská škola IGS Bad Salzdetfurth
Friday, 15 February 2013

Po několika letech marného snažení se nám v letošním školním roce podařilo navázat kontakt se zahraniční školou, která by s námi měla zájem spolupracovat. Naše snad budoucí partnerská škola se nachází v Německu, jmenuje se IGS Bad Salzdetfurth podle města, v němž působí.

Celý článek...
 
Přestavba kuchyně
Wednesday, 03 October 2012

Během prázdnin se prostory školní kuchyně proměnily k nepoznání.  Stavební úpravy a nové vybavení kuchyně stálo přes dva miliony. Největší částku uhradila obec, 650 tisíc korun přispěl kraj z dotace Program stabilizace a obnova vesnice a z fondu na havarijní opravy. Nové vybavení včetně moderního přístroje konvektomatu usnadní kuchařkám práci. Kuchařky zaškolil profesionální kuchař, který má zkušenosti z kuchařských soutěží i ze zahraničí. Doufejme, že nám bude všech chutnat. foto

 
Machův mlýn
Monday, 11 June 2012

Ve dnech 21. – 23. 5. 2012 se žáci VIII. třídy naší školy  účastnili  pobytu v rekreačním zařízení Machův mlýn. Celý pobyt byl  podpořen z finančních prostředků na projekt esf „Škola pro život orientovaná na rozvoj inovativních metod výuky“ a byl zaměřen a environmentální výchovu. Během pobytu se žáci zaměřili na jediné téma - „VODA“, se kterou se „potkávali“ během cesty, výuky i exkurze.

Celý článek...
 
CHKO Jeseníky
Monday, 14 May 2012

Ve dnech 2. a 3. května byli žáci 9. třídy naší školy v CHKO Jeseníky. Celý pobyt byl zaměřený na environmentální výchovu.Největším zážitkem pro žáky byla  exkurze v Přečerpávací vodní elektrárně Dlouhé Stráně. V elektrárně se seznámili s naprosto unikátní stavbou a technickým zařízením, které je umístěno v chráněném území a umožňuje získávat energii z obnovitelného zdroje. Při prohlídce objektu, především horní nádrže měli žáci jako na dlani část masívu Hrubý Jeseník a jeho nejvyšší vrchol Praděd. Během exkurze se dostali i do strojovny elektrárny, která je 300 metrů pod zemským povrchem.

Celý článek...
 
Projekt ZAPojte se!
Friday, 11 May 2012

Naše základní škola Osek vyhrála grantovou výzvu pro školy zapojené v mezinárodním programu Ekoškola „ZAPojte se!“. Výzvu vyhlásilo sdružení Tereza a Provident Financial, s.r.o. Žáci šesté a sedmé třídy se zabývali problémem, jak ušetřit více vody. Měřili odkapávající vodu ze starých kohoutků, navrhovali nové pákové baterie a počítali úsporu vody za rok. Vedle toho byly připravené i vedlejší aktivity tématicky  zaměřené – enkaustika, videoukázka a práce s textem v anglickém jazyce. Celý den sledovala práci žáků představitelka sdružení Tereza Petra Šimonová. Na závěr předal zástupce firmy  Provident ředitelce šek na 14. 000 Kč, které se využijí na výměnu vodovodních baterií. Foto

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Následující > Konec >>

Výsledky 121 - 135 z 135
© 2019 Základní škola a Mateřská škola Osek
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.