Základní škola a Mateřská škola Osek
Úvod
Ředitelské volno
Tuesday, 31 May 2016

Z technických důvodů a časově náročné opravě základní školy je ve dnech 27. – 30. června vyhlášeno ředitelské volno, které se týká žáků základní školy.

 
Nelítostný pravěk
Friday, 08 April 2016

V úterý 5. dubna se žáci 6. třídy vydali do Západočeského muzea v Plzni, aby navštívili expozici Nelítostný pravěk. Vzhledem k tomu, že expozici jsme měli objednanou až od 10, stihli jsme ještě procházku po historickém centru. Zastavili jsme se u sochy Spejbla a Hurvínka, podívali se na Theatrum Mundi i na katedrálu sv. Bartoloměje. V 10 hodin už nás vyzvedla paní průvodkyně a provedla výstavou. Kromě nejnovějších paleontologických poznatků oblasti plzeňské a radnické pánve, ale zároveň i Barrandienu, nás čekala úžasná podívaná v podobě vědecky přesných 3D modelů prehistorických živočichů a tehdejších ekosystémů. Nejvíce nás zaujal mamut, ale také další dravci čtvrtohor jako smilodon nebo pásovec. V druhohorách nás zase nejvíce zaujal Diplodocus v životní velikosti. Foto

 
Jaro už je tu!
Thursday, 31 March 2016

Na komín už přiletěl čáp a ohlásil nám příchod jara. Ještě připravit hnízdo, aby za pár dní mohla přiletět samice.

 
 
Vánoční Anglie
Wednesday, 10 February 2016

Ve dnech 13. – 17. 12. 2015 se žáci naší školy zúčastnili jazykově-vzdělávacího pobytu v Anglii. Jazykový kurz zajišťoval procvičování a rozvoj slovní zásoby, správné výslovnosti, gramatických pravidel, mluvení,  čtení a tvůrčího psaní. Při výuce byly použity především metody komunikativní, dále také názorně – demonstrační i praktické. Žáci si prohlédli  významné památky Londýna - starobylý hrad Tower, kde jsou uloženy korunovační klenoty, Trafalgarské náměstí, jemuž dominuje Nelsonův sloup, Piccadilly Circus s neonovými reklamami i obchodní a zábavní centrum Covent Garden.

Celý článek...
 
Muzeum knihtisku
Wednesday, 09 December 2015

Ve středu 18. listopadu se žáci 7. třídy vydali do Plzně na exkurzi o Muzea knihy a knihtisku.  Expozice představuje Plzeň jako kolébku tisku v Čechách. V roce 1476 zde byla vytištěna první kniha – Statuta Arnošta z Pardubic. Prohlídková trasa byla nejprve zaměřena na začátky knihtisku u nás, seznámila žáky s nejdůležitějšími knihami vytištěnými od druhé poloviny 15. století do první poloviny 16. století v Plzni. Představuje především prvního – neznámého Tiskaře Arnoštových statu, ale i jeho následovníky – Mikuláše Bakaláře, Jana Mantuána Fencla nebo Hanse Pekka. Prohlédnout jsme si mohli  také makety tří prvotisků vytištěných v Plzni.

Celý článek...
 
Seznam sešitů pro žáky ZŠ
Monday, 17 August 2015
Přikládám seznam sešitů pro žáky základní školy. Sešity přineste již 2. 9. 2015 na předepsání předmětů. 
 
Hory - Bublava
Tuesday, 03 March 2015

V neděli 11.1.2015 v 11:00 hod. jsme odjížděli od školy na Bublavu. Jelo s námi Střední odborné učiliště z Jeřabinovy ulice. Cesta byla dobrá. Když jsme dojeli  na místo, tak jsme se ubytovali v Hotelu Horská bouda. Vevnitř to přepych nebyl, ale šlo to. Každý den jsme chodili na svah, někdo s lyžemi a někdo se snowboardem. V úterý si jeden žák 8.třídy hůlkou vyrazil zub. Ve středu odpoledne jsme šly do Německa. Ten den si naše spolužačka Míša vyvrkla kotník.

Celý článek...
 
Třeboňsko
Tuesday, 03 March 2015
     Ve dnech 14. a 15. ledna 2015 jsme navštívili Třeboň. Zakončili jsme první pololetí letošního školního roku skvělým pobytem, kde jsme si odpočinuli a ještě jsme se něco naučili. Po příjezdu jsme navštívili Dům přírody Třeboňska, kde jsme se seznámili s historií a technickými zajímavostmi třeboňského rybníkářství a s historií třeboňských lázní. Velká část expozice je věnovaná přírodě – Chráněné krajinné oblasti a biosférické rezervaci Třeboňsko.
Celý článek...
 
Den řemesel
Monday, 12 January 2015

Předvánoční čas má svou nezaměnitelnou atmosféru, nezaměnitelný půvab. Je to doba, kdy se vracíme více než jindy k tradicím a zvykům. Doba přemýšlení, čím potěšíme a překvapíme členy své rodiny, své přátele. Den řemesel, který byl uspořádán v naší škole, mnohým žákům přemýšlení o vhodném dárku ulehčil. Mohli si vyrobit vlastníma rukama netradiční dárek. Den řemesel se konal 16. prosince. Všichni žáci se rozdělili do šesti dílen a pod vedením zkušených vedoucích se naučili různým činnostem.

Celý článek...
 
Český ráj
Wednesday, 24 September 2014

Příchod do nové školy nemohl být lepší, začali jsme školní rok stejně netradičně, jako sedmáci a osmáci – výletem. 15. září jsme zamířili do CHKO Český ráj. První zastávka byla v Prachovských skalách. Nádherné vyhlídky a úzké soutěsky byly opravdovým rájem. Vše jsme doslova proběhli a ani jsme se nezadýchali. Paní učitelky pro nás ovšem připravily odpolední překvapení – cestu po naučné stezce Pod Zvičinou nedaleko obce Dolní Brusnice. Během stezky jsme se seznámili s pověstmi z této oblasti.

Celý článek...
 
Krkonoše
Wednesday, 24 September 2014

Letošní začátek školního roku byl pro nás - žáky VII. a VIII. třídy naší školy velmi netradiční. Po úvodním týdnu, kdy jsme si sdělovali zážitky z letních prázdnin jsme vyrazili  vstříc zážitkům novým. Dne 8. září jsme zamířili do Horních Míseček v Krkonošském národním parku. První zastávkou byla Správa KRNAP ve Vrchlabí, kde jsem vyslechli přednášku na téma „Zajímavosti v KRNAP“ a jelikož tu většina z nás byla poprvé, tak díky nově nabytým informacím se naše „těšení“ na horské tůry, ještě zvýšilo.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Následující > Konec >>

Výsledky 106 - 120 z 128
© 2019 Základní škola a Mateřská škola Osek
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.