Základní škola a Mateřská škola Osek
Úvod
Cesta do nanosvěta
Thursday, 06 June 2019

V úterý 4. června se několik žáků se zájmem o techniku, vypravilo na exkurzi do Ústavu fotoniky a elektroniky AV ČR a do Národního technického muzea v Praze. Dopoledne strávili ve společnosti vědců, kteří zkoumají vlastnosti nano tyčinek. Zavítali do prostředí pro ně dosud nepoznané – vědecké pracoviště. Prošli několik laboratoří, viděli pracovat  elektronový mikroskop, který jim „zviditelnil“ mikrosvět lidským okem neviditelný. S hlavou plnou nových poznatků a dojmů se žáci přesunuli do Národního technického muzea, kde nejvíce času strávili v hale se sbírkou automobilů. Unaveni, ale bohatší o mnoho zážitků se žáci v pozdních odpoledních hodinách vrátili domů. Foto

 
< Předch.   Další >
© 2019 Základní škola a Mateřská škola Osek
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.