Základní škola a Mateřská škola Osek
Úvod
Temelín a návštěva ZOO
Monday, 03 June 2019

15. 5. 2019 vyrazili časně ráno deváťáci naší školy na jih Čech. Nejdříve zamířili do Jaderné elektrárny Temelín, kde už je očekávala paní průvodkyně, která je nejdříve seznámila s historií elektrárny, s její výstavbou, s výrobou elektrické energie, s bezpečnostními systémy. Po úvodu se žáci přesunuli do promítacího sálu, kde byl promítán výukový film v 3D kvalitě. Vrcholem celé prohlídky byla mlžná komora, která dokáže zobrazit přírodní záření kolem nás a expozice funkčních modelů v informačním centru. Po dopoledni zaměřeném na techniku se deváťáci přesunuli do ZOO Ohrada v Hluboké nad Vltavou, kde je nejvíce zaujala expozice nazvaná Český les a přístupná ohrada s domácími zvířaty. Foto

 
< Předch.   Další >
© 2019 Základní škola a Mateřská škola Osek
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.