Základní škola a Mateřská škola Osek
Úvod arrow Základní škola arrow Lyžařský a snowboardový výcvikový kurz na Zadově
Lyžařský a snowboardový výcvikový kurz na Zadově
Tuesday, 05 February 2019
V letošním roce se žáci 7. a 8. třídy již tradičně zúčastnili lyžařského a snowboardového kurzu. Pro letošní konání jsme zvolili ski areál na Zadově a hotel Churáňov. Od zahájení kurzu nám počasí přálo, sněhové podmínky úžasné a sjezdovky maximálně upravené. Kurzu se zúčastnilo 33 žáků včetně integrovaného spolužáka, díky jehož výuce byl kurz netradičně zpestřen. Výuku jízdy na monoski, kterou Lukáš absolvoval v plném rozsahu kurzu, si dle jeho slov velmi užil a již třetí den začal jezdit se stabilizátory. Ty při jízdě vyvolávají impulz k zahájení oblouků a k brždění. Díky těmto kompenzačním pomůckám, které naše škola obstarala pro Lukáše, si mohli i ostatní žáci vyzkoušet nejen jízdu, ale i pocit hendikepovaných sportovců při jízdě s instruktorem monoski.

Během kurzu si žáci mimo běžné výuky na lyžích a snowboardu vyzkoušeli jízdu na školních snowbladech, což byl spíše atraktivní a zábavný půlden. V rámci nařízeného odpočinkového dne jsme navštívili nedalekou cukrárnu, kde děti doplnily cukry poté, co se museli brodit do cíle sněhem.

Dalším zpestřením byla přednáška od horské služby Zadov a večerní lyžování pro dobrovolníky. V rámci každovečerních programů (přednášky, videorozbory vlastních jízd, hry ve skupinách) se žáci dozvěděli i něco více o monoski jako paralympijském sportu.

Tento kurz byl velkým přínosem nejen pro začátečníky na lyžích a snowboardech, pro zdatné lyžaře i instruktory, ale i pro Lukáše. I přes adrenalinové zážitky jako  je pád při výstupu z vleku, když nevypla zamrzlá pojistka tažného lanka u monoski, zvládl bravurně večerní lyžování i celý kurz. Dokázal nejen sobě, ale hlavně všem ostatním, že integrace i do TV má význam, především sociální. Foto

 
< Předch.   Další >
© 2019 Základní škola a Mateřská škola Osek
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.