Základní škola a Mateřská škola Osek
Úvod arrow Základní škola arrow Techmánie - 6. třídy
Techmánie - 6. třídy
Monday, 19 November 2018

Dne 26. října se žáci 6. tříd vydali na cestu do tajemných koutů vesmíru. Nemuseli však putovat mnoho světelných let, ale stačilo, aby se vypravili do plzeňské Techmania Science Centre, kde je v místním planetáriu čekal výukový program zaměřený na Sluneční soustavu. Nezůstalo však pouze u blízkých planet. Pomocí 3D promítání neopustili jen rodnou planetu, ale i rodnou galaxii a zkusili napočítat, kolik Slunci podobných hvězd ve vesmíru najdou. Poté, co opět přistáli na Zemi, byl pro žáky připraven pracovní list. Mohli si tak vyzkoušet interaktivní exponáty a zjistili, jak funguje otáčení Země, jaké fáze má Měsíc a spoustu dalšího. Nakonec se přesunuli z Planetária do Techmanie, kde měli prostor zkoumat nejen astrofyziku, ale i další vědní obory. Doufáme, že některé z nich interaktivní výstava zaujala natolik, že se technickými vědami budou v budoucnu zabývat. Foto

 
< Předch.   Další >
© 2019 Základní škola a Mateřská škola Osek
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.