Základní škola a Mateřská škola Osek
Úvod
Sportovní den
Thursday, 12 July 2018

Předposlední školní den jsme připravili pro žáky naší školy ve spolupráci s místními hasiči sportovní den. S cvičným požárním poplachem vyběhli všichni žáci včetně učitelů na školní hřiště, kde dostali potřebné informace k celému zábavnému dni. V areálu školy a hasičárny byla pro žáky připravena různá stanoviště, kde museli plnit nejen sportovně laděné úkoly, ale i vědomostní, vázání uzlů dle předlohy, zapamatovat si básničku nebo hledat místa dle buzoly. Za každý splněný úkol si žáci vydělali ,,oseckou korunu“ ve formě barevných papírků a ty posléze mohli utratit v připraveném krámku. Mohli vybírat ze sladkostí, keramiky, hraček, bižuterie a věcí, které přispěli kromě učitelek i někteří žáci.

V areálu hasičárny, kde dostaly děti zdarma točenou limonádu po dobu dopoledne, se předvedl i policejní psovod se svým svěřencem německým ovčákem. Děti viděly ukázku obrany, která se používá při zajištění nebo zadržení osoby, při ochraně života, zdraví, majetku a také veřejného pořádku. K této ukázce bylo potřeba figuranta, který si oblékl ochranný oblek a ujal se této nelehké funkce.

Tento vydařený sportovní den, kdy se opravdu všichni plně zapojili, podtrhla na závěr pěna od hasičů, kteří na nádvoří hasičárny vytvořili takové množství pěny, že se v ní všichni zvládli nejen vyblbnout, ale i pěkně zmáčet. Popravdě, asi nejzábavnější část dne. Foto
 
< Předch.   Další >
© 2019 Základní škola a Mateřská škola Osek
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.