Základní škola a Mateřská škola Osek
Úvod arrow Základní škola arrow Železná Ruda
Železná Ruda
Thursday, 12 July 2018

11. června vyrazila společně 6. a 7. třída na výlet vlakem do Železné Rudy. Ubytovaní jsme byli v penzionu Samoty a nezaháleli jsme ani minutu. Jakmile jsme se zabydleli na pokojích a naobědvali jsme se, autobus nás zavezl na Špičácké sedlo a dále už jsme pokračovali po svých na Černé jezero. Po návratu na nás čekala večeře ve formě grilování a opékání buřtů a před večerkou jsme stihli i scénky a soutěže u ohně.


Další den pokračoval od rána dobrou náladou a každá třída měla aktivity dle individuálního plánu. Dopoledne se vydala 6. třída ještě za drobného mrholení po trase křížové cesty na Belveder, kde už vysvitlo sluníčko. Žáci měli možnost si prohlédnout hotel, kde budou ubytováni v příštím roce na lyžařském kurzu. Zpět do Rudy jsme seběhli pod vlekem sjezdovku, z níž jsme odbočili ještě prohlédnout si zpřístupněný pevnostní objekt, který je součástí naučné stezky po donedávna utajovaných objektech polní obrany. Před obědem nás ještě zdržela prohlídka v environmentálním centru Železná Ruda. 7. třída se mezitím v okolí penzionu seznámila s problematikou sportu hendikepovaných, paralympiádou a žáci si vyzkoušeli v praxi projít terén s klapkami na očích a slepeckými holemi. Po obědě si třídy program vyměnily. Poslední den nám počasí moc nepřálo a kromě balení a úklidu pokojů jsme místo výletu museli improvizovaně strávit čas do odjezdu na penzionu. Utahaní, ale snad i plní zážitků se všichni v pořádku vlakem vrátili natěšeným rodičům. Foto
 
< Předch.   Další >
© 2019 Základní škola a Mateřská škola Osek
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.