Jaro v MŠ
Friday, 22 June 2018

Během května a června připravily paní učitelky v mateřské škole několik zajímavých akcí. Třída Myšek a Berušek navštívily stanici rokycanských hasičů, kde se děti seznámily s jejich každodenní přípravou, ukázali nám hasičskou výstroj i vozový park. Děti byly nadšené a všechny se chtěly stát hasičem.

Dále nás navštívily „Pomocné tlapky“ s ukázkou výcviku asistenčních psů. Paní Tomášů nás pozvala i do stanice, kde si děti mohly pohladit štěňátka.

V neposlední řadě jsme se společně vydali na školní výlet do Litic, kde je svíčkárna a mýdlárna Rodas. Děti byly seznámeny s výrobou svíček i mýdla za pomoci dokumentárního pořadu a samy si odlily voskové pastelky a pro maminku si ozdobily svíčku. I tady se jim líbilo a byly spokojené.

Předškoláci také navštívili první třídy ve Volduchách, kde jim starší kamarádi ukázali, jak už umějí číst, psát i počítat a společně jsme si vyrobili sovičky.

Vyjeli jsme si i na prohlídku rokycanské hvězdárny…

Třída Sluníček spojila výlet s MDD. Vydali se na Kamýk, kde měli připravené a závodivé hry a nakonec společnými silami hledali poklad.

Cesta za pokladem a plnění úkolů byla připravena i pro třídu Myšek. Vydali jsme se po značené trase, která nás dovedla ke starému buku na Čihadle, kde bylo posledním úkolem najít ukrytý poklad.

Třída Berušek se na dobrodružnou cestu za pokladem teprve chystá. Budeme jim držet palce. Foto