Základní škola a Mateřská škola Osek
Úvod
Anglie
Wednesday, 30 May 2018

Dne 16. května 2018 se kluci a děvčata naší školy vydali do Anglie. I přestože si odváželi typicky anglické deštivé počasí, nadšení to nikomu nezkazilo. Dlouhou cestu autobusem namířenou přes Německo, Belgii a Francii si krátili hraním her a zpíváním. A když se po projetí Eurotunelem opět zjevila pevnina, byli všichni šťastni. Od brzkého rána jsme si prohlíželi ta nejkrásnější místa v Londýně - Tower Bridge, pevnost Tower, Katedrálu sv. Pavla a další. A proč jsme se do Anglie vůbec vydali? No přece abychom si procvičili angličtinu v praxi, a tak jsme vyrazili nakupovat. Všichni jistě překvapili novými modely nejen ve svém šatníku, ale i nákupem mnohých suvenýrů. Unaveni, ale plni dojmů jsme se večer ubytovali v rodinách v Oxfordu.

Druhý den patřil Williamu Shakespearovi, pravda, některým jsme museli malinko oživit století, ve kterém tento slavný dramatik žil. Považte, co jsme všechno stihli - jeho rodný dům, muzeum ve Stradfordu nad Avonou, kde někteří odhalili svůj herecký talent, a také kouzelný středověký hrad Warwick s výcvikem dravců. V podvečer nás čekalo univerzitní město Oxford, aby si ti nejlepší ošlapali místa, kde třeba jednou budou studovat. Ostatní rozhodně nepřišli zkrátka a poznávali místa spojená s Harry Potterem a jeho kumpány z Bradavic.

Další den jsme navštívili nejznámější anglické lázeňské město Bath, malebné centrum Salisbury a gotickou katedrálu s nejvyšší věží v Anglii. Velmi působivé bylo rovněž prehistorické kultovní místo Stonhenge. Mnozí si stále při pikniku kladli otázku: „A jak se tam ty kameny dostaly?“

A to nejlepší na konec! V neděli, den po svatbě královského páru prince Harryho a Meghan, jsme si prohlédli letní sídlo královské rodiny - Windsor, kde se před pouhými pár hodinami procházeli všichni královští hosté a probíhala tak ojedinělá událost! Klobouky jsme nechali sice doma, ale ve Winsdoru na nás dýchla jak historie, tak díky svatbě i současnost. Tematicky jsme navázali a symbolicky zamávali královně Alžbětě II. u Buckinghamského paláce. Příjemnou procházkou jsme prošli Kensingdonské zahrady, Hyde park, Green park a St. James´s park až k Westminster Abbey a Big Benu. Zážitky doplnila prohlídka Londýna z výšky 135 metrů na Londýnském oku. Zažili jsme také večerní atmosféru Trafalgarského náměstí a Piccadilly Circus a dopřáli jsme si i večeři v čínské čtvrti. Příjemně unaveni jsme nasedli do autobusu a usnuli.

Věřím, že vše výše uvedené, jsme nepociťovaly jen my učitelky, ale že spousty zážitků z Londýna a dalších měst, historických památek i hostících rodin, si děti odnesly s sebou. Foto

 
< Předch.   Další >
© 2019 Základní škola a Mateřská škola Osek
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.