Základní škola a Mateřská škola Osek
Úvod arrow Základní škola arrow Osecký rodák Šimon Wels
Osecký rodák Šimon Wels
Thursday, 24 May 2018

Osecký rodák Šimon Wels bydlící v 19. století v domě čp. 15, sousedícím téměř s naší školou, napsal vzpomínky na svou rodinu a jistě nikdy netušil, že tyto budou ojedinělým historickým svědectvím o židovské komunitě na Rokycansku. Od vydání knihy "U Bernátů", která je oním vzpomínkovým přepisem, uplynulo již několik let, nicméně právě v těchto dnech se slova Šimona Welse rozezněla na místech, kde je snad i psal, a to ústy dětí naší školy. Jejich cenné reprodukce slov, které pro Český rozhlas natáčely, budeme moci slyšet jak v on-line vysílání, tak na originálním CD, které Český rozhlas speciálně pro naši školu sestříhá.

Děkujeme za příležitost, u které jsme mohli nahlédnout zpět a dovědět se zase nové poznatky o místě, kde žijeme! Foto

 
< Předch.   Další >
© 2019 Základní škola a Mateřská škola Osek
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.