Základní škola a Mateřská škola Osek
Úvod arrow Základní škola arrow Na skok do druhé světové
Na skok do druhé světové
Friday, 11 May 2018

Vidina válečného ohrožení je i pro naše deváťáky tak vzdálená, že jsme se rozhodli jim ony hrůzy války přiblížit, a to cestou do Vojenského muzea na Demarkační linii v Rokycanech. Měli jsme to velké štěstí, že se výkladu ujal sám majitel, pan František Koch, který téměř ve dvouhodinové prohlídce zavedl žáky postupem času do první republiky, do hitlerovského Německa, postoupených Sudet, do Protektorátu Böhmen und Mähren či do Terezína, abychom nakonec společně s americkou armádou v Plzni německé vojáky definitivně porazili. Své nabyté, či v lepším případě oprášené vědomosti jsme si posléze prozkoušeli prostřednictvím pracovních listů a závěrečné debaty u opékání buřtíků, topinek a amerických Marshmallows. Foto

 
< Předch.   Další >
© 2019 Základní škola a Mateřská škola Osek
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.