Základní škola a Mateřská škola Osek
Úvod arrow Základní škola arrow Deskové hry
Deskové hry
Thursday, 12 April 2018

Koncem října jsme v naší škole otevřeli Klub deskových her a zábavné logiky. Ačkoliv se kroužek konal v pátek odpoledne, přihlásilo se celkem 14 žáků sedmé až deváté třídy. Během hodiny a půl jsme si zahráli spoustu her. Některé hodiny byli zaměřeny tematicky, a tak jsme hráli hry rozvíjející slovní zásobu, spolupráci, empatii, hry do dvojic, na paměť, karetní hry, strategické a logické hry i hry tradiční jako pexeso (v úpravě hledání trojic) nebo lodě. Během šestnácti schůzek jsme si vyzkoušeli zahrát na třicet her, některé byly k dispozici ze školních zásob nakoupených z projektu, jiné nosila vedoucí kroužku a posléze hry začaly nosit i sami děti z domova.

Alespoň namátkou vybírám ty nejoblíbenější hry, které jsme si zahráli i víckrát. Byli to Osadníci z Katanu, Bang, Krycí jména, Goblíci jedlíci, Bobří banda, Dixit, Activity, Tipni si, Blokus a Tik Tak Bum. Přínosem klubu vidím to, že v jednotlivých hrách měli šanci vyniknout úplně všichni žáci a tak i ti, kteří občas ve školním učivu plavou, to mohli například v Cestě koření natřít premiantům.  Další pozitivní věcí je, že děti se sami začaly o hry zajímat a jejich domácí sbírky se nyní rozšiřují o hry nové. O nadšení svědčí i fakt, že po skončení povinných 16 schůzek klub pokračuje i nadále a snad nadšení ze hry všem vydrží i do dalších let. Přeci „Kdo si hrají, nezlobí.“ Foto
 
< Předch.   Další >
© 2019 Základní škola a Mateřská škola Osek
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.