Základní škola a Mateřská škola Osek
Úvod
Ekotýden
Friday, 05 January 2018

Pokud Vás děti během vánočních svátků překvapily novými dovednostmi zhmotněnými do tvaru vánočky, nakládaných sýrů či originálních složek vytvořených ze starých knih, nejedná se o plody samostudia, ale EKOtýdnu, který proběhl v posledním týdnu před vánočními prázdninami!

Idea ekologicky zaměřené výuky byla podpořena také v úterý návštěvou Techmánie a jejich výukového programu o planetě Zemi, ve středu a ve čtvrtek jsme se již se všemi dětmi mohli vrhnout do hrátek rozdělených na EKOvaření a RECYKLOhraní.

Nejprve snad pár slov o středečních recyklohrátkách. Z nasbíraných nepotřebných surovin, za které všem rodičům moc děkujeme, vyrostly ve třídách hromady smeťákově vypadajících odpadků, z nichž však postupem času začaly vznikat úžasné výrobky. Mnozí žáci si již ve středu odnesli tašky či batůžky ze starých oděvů, desky ze starých knih, ruční papír z použitých papírových utěrek či koberečky z nepotřebných trik. Jiné děti však vytvářely skleničky, pytlíky a krabičky potřebné až na další den. Ve čtvrtek se celá škola proměnila v kulinářský institut úrovně téměř Inter-continentální. V jednotlivých učebnách, chci říci kuchyních, probíhaly lekce vaření punče, nakládání sýrů, vytváření raw kuliček, tvorby banánků v čokoládě, pletení vánočky či pečení celozrnných krekrů, a to vše včetně finálního zdobení, ochutnávky a následného odnesení si vzorků domů. A my se tímto tážeme: "Chutnalo Vám?"

Jako pedagogové jsme moc rádi, že jak recyklohraní, tak ekovaření mělo u žáků velký úspěch a budeme doufat, že se nám něco obdobného v budoucnu povede zopakovat. Foto

 
< Předch.   Další >
© 2019 Základní škola a Mateřská škola Osek
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.