Ekotýden
Friday, 05 January 2018

Pokud Vás děti během vánočních svátků překvapily novými dovednostmi zhmotněnými do tvaru vánočky, nakládaných sýrů či originálních složek vytvořených ze starých knih, nejedná se o plody samostudia, ale EKOtýdnu, který proběhl v posledním týdnu před vánočními prázdninami!

Idea ekologicky zaměřené výuky byla podpořena také v úterý návštěvou Techmánie a jejich výukového programu o planetě Zemi, ve středu a ve čtvrtek jsme se již se všemi dětmi mohli vrhnout do hrátek rozdělených na EKOvaření a RECYKLOhraní.

Nejprve snad pár slov o středečních recyklohrátkách. Z nasbíraných nepotřebných surovin, za které všem rodičům moc děkujeme, vyrostly ve třídách hromady smeťákově vypadajících odpadků, z nichž však postupem času začaly vznikat úžasné výrobky. Mnozí žáci si již ve středu odnesli tašky či batůžky ze starých oděvů, desky ze starých knih, ruční papír z použitých papírových utěrek či koberečky z nepotřebných trik. Jiné děti však vytvářely skleničky, pytlíky a krabičky potřebné až na další den. Ve čtvrtek se celá škola proměnila v kulinářský institut úrovně téměř Inter-continentální. V jednotlivých učebnách, chci říci kuchyních, probíhaly lekce vaření punče, nakládání sýrů, vytváření raw kuliček, tvorby banánků v čokoládě, pletení vánočky či pečení celozrnných krekrů, a to vše včetně finálního zdobení, ochutnávky a následného odnesení si vzorků domů. A my se tímto tážeme: "Chutnalo Vám?"

Jako pedagogové jsme moc rádi, že jak recyklohraní, tak ekovaření mělo u žáků velký úspěch a budeme doufat, že se nám něco obdobného v budoucnu povede zopakovat. Foto